• První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

MBL – TRE 4:2 – Horácká Slavia si nedokázala udržet slibný náskok a v sérii prohrává už 0:2

SPORT - HOKEJ - 11. 3. 2014

Opět výsledkem 4:2 ve prospěch Mladé Boleslavi skončil dnešní druhý semifinálový zápas hokejistů Horácké Slavie. Třebíč přitom do utkání vstoupila velmi dobře, vedla 2:0, jenže ještě do konce první třetiny domácí dokázali vyrovnat, ve druhé části strhli skóre na svou stranu a v závěru pojistil vedení střelou do prázdné branky Mikulík.

Zápas začal pro domácí pořádným šokem, protože už ve třetí minutě po Nahodilově akci prohrávali 0:1. O pět minut později to bylo dokonce o dvě branky, když přesilovku pět proti třem využil Kaut. Prve vyloučený Pojkar opustil trestnou lavici a Boleslav dále pokračovala ve čtyřech. I bez jednoho muže v poli však dokázala Horáckou Slavii jaksepatří zaskočit, když Ovčačík vstřelil kontaktní gól. Středočeši si vytvořili tlak, který v 15. minutě přetavili ve Vrbatovu vyrovnávací branku. Nerozhodný stav 2:2 vydržel až do konce první třetiny, jejíž závěr zkalilo zranění domácího Pojkara. Toho museli ošetřovat záchranáři, a i když se po přestávce objevil na ledě, nakonec musel být podle informací z kabiny odvezen do nemocnice.

Druhá dvacetiminutovka nebyla z pohledu Třebíče úplně ideální, opět hlavně kvůli zbytečným vyloučením, kvůli nimž Boleslavští zvrátili skóre ve svůj prospěch. Ve 27. minutě byl totiž vyloučen Laš za hákování a aby mu na trestné lavici nebylo smutno, přijel si na ni po chvíli sednout i Dietz, který se svou holí oháněl příliš vysoko. Horácká Slavia ve třech srdnatě bránila, těsně před návratem Laše na led Falter v třebíčské brance nedosáhl na Klimentovu střelu. Domácí mohli své vedení pojistit vzápětí, protože ihned po tomto gólu se taktéž hrou vysokou holí provinil Přibyl, kvůli čemuž se zase hrálo pět na tři, a chvíli poté si svůj trest zopakoval Dietz – opět za nebezpečnou hru vysokou holí. Dlouhé minuty dvojnásobné výhody však Středočeši nevyužili, i když několikrát měli Třebíčští namále. Vždy je ale svými bravurními zákroky zachránil skvěle chytající Falter, který se vytáhl zejména proti Výbornému a Klimentovi.

Hned zkraje třetí třetiny to mohlo být už o dvě branky, Pabiškovu střelu ale zastavila tyč. Chvíli poté se zablesklo na druhé straně, kde Křivohlávek vystihl domácí rozehrávku – jeho pokus ale brankář Will hlavou vyrazil do ochranné sítě. Pak pro změnu opět zahrozili domácí, přečíslení dva na jednoho ale chladnokrevně vyřešil Falter. Štěstí při třebíčských hokejistech stálo v 55. minutě, kdy Lencovi uskočil těsně před Falterovou prázdnou svatyní puk. Třebíč byla pod tlakem, nedokázala se dostat do útočného pásma. Přesto dostala ještě jednu příležitost, aby hru zdramatizovala. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Ovčačík za zdržování hry, a protože se vhazovalo před Willem, vsadili hostující hokejisté vše na jedinou kartu – odvolali brankáře a přesilovku se pokusili hrát se šesti muži v poli. Horácká Slavia však nedokázala udržet kotouč, což vyústilo v pro ni krajně nepříjemnou situaci. Boleslav vyhodila až k třebíčské brance a Mikulík následně zakončil do prázdné třebíčské klece. Konečné skóre tak znělo stejně jako včera 4:2 ve prospěch domácích, stav na zápasy je nyní 2:0. O zvrat se může Třebíč pokusit tento pátek a v sobotu, kdy se s Boleslaví střetne na svém ledě.

Branky a nahrávky: 10. Ovčačík (Mikulík), 16. Vrbata (Jarůšek, Jindra), 29. Klimenta (Mikulík), 60. Mikulík (Nouza) – 3. Nahodil (Malena), 8. Kaut (Laš, Malena).

Diváků: 2330.

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-