• První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

HBR – TRE 1:6 – Třebíč ukončila Rebelům sezonu a vstoupila do semifinále (konečný stav série 1:4)

SPORT - HOKEJ - 2. 3. 2014

Po čtvrtečním třebíčském zaváhání se čtvrtfinálová série první hokejové ligy mezi Třebíčí a Havlíčkovým Brodem dnes přesunula zpět do brodské Kotliny.

Horácká Slavia měla stejně jako ve čtvrtek stejnou volbu – když vyhraje, postupuje do semifinále, když prohraje, pořád ještě má dva zápasy k dobru. Oproti tomu Rebelové to měli horší – museli vyhrát, jinak jim skončí sezona. Leč už první třetina v podstatě rozhodla o výsledku celého zápasu a tím i osudu celé série. Havlíčkův Brod nedokázal odpovědět na výbornou bruslařskou techniku a skvělou střelbu hostí a sezona pro něj pro letošek skončila. Třebíč naopak postoupila do semifinále mezi nejlepší čtyři týmy naší druhé nejvyšší soutěže.

Stejně jako v prvních dvou zápasech série hraných v havlíčkobrodské Kotlině i v tomto se Třebíč velmi rychle ujala vedení. Hned ve druhé minutě gólmana Kacetla překvapil zezadu Čuřík, který objel branku a skóroval do volného místa u pravé tyčky. Horácká Slavia byla po většinu první třetiny lepší, stále si držela puk a Rebelové se jen stěží bránili. I přes svou snahu však byli bezmocní proti Křivohlávkově teči Malenovy střely ze 16. minuty. Havlíčkův Brod si asi připadal jako ve zlém snu, na třebíčské hráče se mu nedařilo najít žádný recept, naopak chvíli před odchodem do kabin inkasoval ještě jednou poté, co se v 19. minutě puk odrazil přímo před Čuříka, který tváří v tvář Kacetlovi nedal domácímu brankáři šanci – 3:0. A Rebelům mohlo být ještě hůře, kdyby půl minuty před koncem třetiny Kacetl nezastavil Dolníčkovu jedovatou střelu učebnicovým semaforem.

Druhá dvacetiminutovka začala třebíčským náporem, kterému však domácí tentokrát dokázali vzdorovat. Postupně se hra aspoň trochu srovnala a Rebelové taky občas zahrozili. Některé z jejich akcí už také trochu nesměle volaly po gólu, jako třeba ve 33. minutě Stachova lehká teč, která proletěla těsně kolem levé tyčky Falterovy klece. Ze strany domácího týmu to však byl jen ojedinělý pokus, Horácká Slavia totiž kontrolovala své vedení výborným bruslením, solidní prací v obraně a případnými výpady do útočného pásma, při nichž několikrát prověřila Kacetlovu pozornost.

O osudu utkání rozhodly dva slepené góly ze začátku třetího dějství. Ve 46. minutě nachytal Kacetla na hruškách Čuřík, jen o třináct vteřin později po krásné kombinaci s Dolníčkem zvýšil na 5:0 pro hosty Laš. Čuříkovi zřejmě jeho dnešní hattrick nestačil, protože jeho dělovka vzápětí trefila brodského gólmana do masky. Co se nepovedlo Čuříkovi, dokázal Nahodil, který si v 56. minutě položil Kacetla a zvýšil na 6:0. Navzdory tomuto skóre si však Rebelové získali sympatie všech hokejových fanoušků, když 72 vteřin před koncem předvedli, že umějí bojovat až do konce. O konečnou podobu výsledku 1:6 se totiž postaral Štěpánek, který z levého kruhu překonal do té doby bezchybného brankáře Faltera.

Třebíč tak porazila Havlíčkův Brod 4:1 na zápasy a postupuje do semifinále, kde se s největší pravděpodobností utká s Mladou Boleslaví, vítězem základní části první hokejové ligy.

Branky a nahrávky: 59. Štěpánek (Semrád) – 2. Čuřík (Nahodil, Fořt), 16. Křivohlávek (Malena), 19. Čuřík (Fořt, Malena), 46. Čuřík (Nahodil), 46. Laš (Dolníček, Křivohlávek), 56. Nahodil (Čuřík, Fořt)