• První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

HBR – TRE 1:2 po sam. náj. – I druhý zápas play-off rozhodly až penalty a třebíčský kapitán Dolníček

SPORT - HOKEJ - 23. 2. 2014

Opravdu nesmírně vyrovnaná je série zápasů mezi Havlíčkovým Brodem a Třebíčí, která navíc vypadá, jako by ji hokejisté hráli přes kopírák.

Ve druhém zápasu čtvrtfinále play-off 1. ligy se stejně jako v tom prvním muselo prodlužovat a stejně jako v tom prvním ani prodloužení nic nevyřešilo. Nakonec tedy vše opět musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se stejně jako včera dokázal prosadit pouze třebíčský kapitán Dolníček.

Druhé utkání vypadalo zpočátku naprosto stejně jako včerejší duel. Hned ve třetí minutě šli hosté do vedení, když Dočekal z pravého kruhu propálil Kacetla a potrestal tak předchozí vyloučení havlíčkobrodského Gengela. Domácí pak Horáckou Slavii zatlačili do její obranné třetiny, jejich důrazu však scházela střelba. Hosté ale tento pressing vydrželi a hra nabrala na obrátkách. Jeden útok střídal další jak na jedné, tak na druhé straně, nicméně žádnému z týmů se nedařila koncovka. Rebelové měli vychýlenou mušku i v osmé a deváté minutě, kdy po Čechově vyloučení hráli přesilovku – ani jeden z jejich pokusů Faltera v třebíčské brance přímo neohrozil. Horácká Slavia oslabení přežila bez úhon a po Čechově návratu na led převzala otěže hry. Kacetl se štěstím ustál několik příležitostí hostů. Nejblíže ke gólu měla Dolníčkova teč Dočekalovy střely v 11. minutě, leč puk zamířil přímo na domácího brankáře. Z protiútoku měl šanci Drtina, jeho střela ale trpěla stejným neduhem jako všechny předchozí havlíčkobrodské – chyběla jí přesnost.

Prostředí dvacetiminutovka se ze začátku odehrávala spíše ve středu hrací plochy. Oba týmy se přetahovaly o kotouč, ani jeden však protivníkova gólmana nijak vážněji neohrozil. Teprve po několika minutách zahrozili domácí, kteří po vyloučení třebíčského Maleny hráli přesilovku. Rebelům se během tohoto trestu podařilo uzavřít hosty v jejich obranné třetině a o štěstí se pokusil Jank střelou od modré. Puk sice jen hvízdl těsně kolem levé Falterovy tyčky, ale domácí jako by v tu chvíli polil živou vodou – začali bruslit jako diví, Třebíčští jen horko těžko stíhali a ani po Malenově návratu do hry se jim nedařilo vymanit se z brodského sevření. Rebelové ale stále postrádali přesnější koncovku, a když přece jen šel puk mezi tři tyče, vždy mu ještě v cestě stál brankář Falter. Třebíč se postupně vzpamatovala a po polovině utkání se opět začala více prosazovat. Jenže ani ona až do konce třetiny nedokázala nalézt recept na výborně chytajícího Kacetla.

Ve 44. minutě musel Falter a jeho spoluhráči řešit nebezpečnou situaci. Nepřehlednou skrumáž však domácí nedokázali zužitkovat ve svůj prospěch, na Třebíči ztroskotal Endál s Čípem a hosté stále drželi hubený náskok. Pak měli Rebelové možnost opět ukázat, jak umějí hrát přesilovky. Dolníček byl totiž vyloučen za hákování, ovšem jeho pobyt na trestné lavici Havlíčkův Brod nedokázal nijak využít. I když sevřel Horáckou Slavii do kleští, opět ztroskotal na koncovce. Podobně to bylo i v 51. minutě, kdy domácí hráli zkrácenou přesilovku – ani i přes usilovnou snahu se jim nepodařilo dopravit puk do třebíčské branky, v nejtěžších chvílích vždy zasáhl nepřekonatelný Falter. Když už se zdálo, že Třebíči bude k vítězství stačit jediný gól, zlomil brodské prokletí Gengel. Ten střelou z levé strany konečně našel na Faltera recept a postavil celou Kotlinu na nohy. Rebelové byli na koni, nenechali laxně hrající hosty vydechnout a tvrdě tepali do jejich obrany. Třebíčští nevěděli kam dřív skočit, opět je ale podržel Falter. Pak byl ovšem za potyčku u mantinelu potrestán právě Gengel a Horácká Slavia si mohla nejen vydechnout, ale také zkusit strhnout vedení opět na svou stranu. I přes velmi dobře odehranou přesilovku, z níž se domácí jen s velkými obtížemi osvobozovali, ale ke změně skóre nedošlo. Rebelové oslabení přežili ve zdraví, přesto jim infarktový stav přivodila ještě Čuříkova střela necelou minutu před koncem třetiny. Když však jen o milimetry minula horní tyč Kacetlovy svatyně, bylo jasné, že zápas stejně jako včera dospěje do prodloužení.

Do něj Brod vstoupil jako ve snách, ovšem hosté toho nedokázali využít. Fořtova střela těsně prolétla kolem Kacetlovy tyčky, vzápětí s naprosto stejným výsledkem na domácí klec vypálil i Laš. Ihned po něm se před Kacetlem objevil Čuřík, jeho bekhend ale skončil na betonech domácího brankáře. Pak už se Rebelové konečně vzpamatovali a dostali se i před Faltera. Závar před ním ho však neohrozil a hra se na delší dobu přesunula do středního pásma. Teprve v 67. minutě se do pořádné šance dostal brodský Drtina, ovšem jeho střele Falter vystavil ukázkový semafor. O něco později se podobně blýskl Kacetl proti Dočkalově střele, stejně jako Falter byl ale připravený. V 70. minutě mohl definitivně rozhodnout Gengel, který úplně osamocen však nedokázal tváří v tvář na Faltera vyzrát. Puk z jeho hole přesně trefil lapačku třebíčského gólmana, a když proti němu nadvakrát neuspěl ani Zdráhal, bylo jasné, že utkání opět rozhodnou až samostatné nájezdy.

Jako první se na penalty dostavil třebíčský Čuřík, nicméně jeho pokus skončil na Kacetlových betonech. Stejně ale dopadl i brodský Polodna – také on vyprášil Falterovy betony. Dolníček, který se postavil na druhou sérii, to zkusil jinak. Zamířil doprostřed branky a trefil mezírku mezi Kacetlovýma nohama. Jak se později ukázalo, třebíčský kapitán tak opět rozhodl zápas v prospěch svého týmu. Na jeho gól totiž nedokázal odpovědět jak Endál, tak Maliník, díky čemuž ani nevadilo, že se netrefil třebíčský Kaut, který jel spolu s Maliníkem v poslední sérii. Horácká Slavia si proto domů odváží vítězství 2:1 a na zápasy vede 2:0. Další utkání se hrají v Třebíči 26. a 27. února, a pokud by snad Třebíčští oba zápasy vyhráli, postoupí do semifinále.

Branky: 56. Gengel – 3. Dočekal, rozhodující nájezd Dolníček.

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-