• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

HBR – TRE 2:3 po sam. náj. – Hokejové drama rozhodl až nájezd Davida Dolníčka

SPORT - HOKEJ - 22. 2. 2014

Nesmírně vyrovnaný byl první zápas play-off první hokejové ligy mezi havlíčkobrodskými Rebely a Horáckou Slavií Třebíč. Úvodní derby Vysočiny se nerozhodlo ani v normální hrací době, ani v prodloužení – konečný verdikt přinesly až samostatné nájezdy. V nich David Dolníček coby správný kapitán svého týmu dokázal vstřelit jako jediný branku a rozhodl tak o vítězství Třebíče 3:2.

Horácká Slavia pořádně domácí zaskočila hned v úvodu. Ze zápasu ještě neuplynuly ani tři minuty, když Křivohlávek přihrál před branku Rebelů a Kaut střelou z voleje našel mezírku mezi Kacetlovými betony. V šesté minutě mohlo být vyrovnáno, ale Polodna ani na dva pokusy nedokázal Faltra v třebíčské brance překonat. Stejně se vedlo i Endálovi o chvíli později, jehož střela skončila na Faltrových betonech, a Maliníkovi, který mířil jen těsně mimo třebíčskou klec. V 15. minutě to naopak mohlo být už o dvě branky, Lašovu střelu zápěstím ale zastavila tyčka havlíčkobrodské svatyně.

Druhá třetina vyzněla lépe pro domácí, kteří byli hned z jejího počátku o dost aktivnější než hosté. Pomohlo jim k tomu i dvojnásobné vyloučení Horácké Slavie ve 22. minutě, kdy si na trestnou lavici odjeli odpočinout třebíčští Peroutka a Moučka. Rebelové se v pěti proti třem trpělivě dobývali do třebíčské branky, Falter ale čaroval úžasnými zákroky. Už už se zdálo, že se hostům podaří dvojnásobné oslabení přežít, když sedm vteřin před návratem obou provinilců na led Polodna dokázal z nepřehledné skrumáže poslat puk za Falterova záda. Havlíčkův Brod poté ještě více ožil, Třebíč se téměř vůbec nemohla dostat do útočného pásma. Teprve po polovině utkání při vyloučení domácího Milfaita se ke slovu postupně dostali Malena, Dočekal, Čuřík a Fořt, na Kacetlovi si ale všichni vylámali zuby.

Třetí dvacetiminutovka byla zpočátku dost opatrná, ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. Několik pokusů na obou stranách gólmani zlikvidovali, postupně se ale začali více prosazovat hosté, kteří svůj tlak přetavili v branku v 54. minutě, když Dočekal potrestal chybu domácích obránců. Třebíčská radost ale nevydržela dlouho. Domácí po tomto gólu zkonsolidovali zbytek svých sil a o necelé dvě minuty dokázali díky Polodnově dorážce vyrovnat. Stav 2:2 zůstal na časomíře svítit až do konce třetí části, a tak ke slovu přišlo prodloužení.

V jeho úvodu zahrozil brodský Endál z pravého kruhu, puk z jeho hole však těsně prolétl kolem Faltrovy branky. Podobná situace se opakovala o tři minuty později na druhé straně, tentokrát ale několik centimetrů chybělo Dolníčkově střele. Obrovskou příležitost ke vstřelení vítězného gólu dostali domácí v 65. minutě, kdy se nechal za hákování vyloučit třebíčský Malena. Čtyři Rebelové třem hostům zle zatápěli, zvláště Kolafa měl dvě velké šance, Falter však svůj tým stále držel nad vodou. Branka tak nepadla ani v prodloužení a hra dospěla k samostatným nájezdům.

Dovednostní soutěž zahájil třebíčský Čuřík, jeho pokus ale skončil na Kacetlově betonu. Podobně dopadl i brodský Stach, jehož vyumělkované kličky Faltera nezmátly. Ve druhé sérii nájezdů si vzal puk třebíčský kapitán Dolníček, který zamířil přesně pod horní tyčku. Odpovědět mohl Polodna, ten však mířil velice špatně a Falter ani nemusel zasahovat. Naděje domácích však stále žily, zvláště když v další sérii svůj nájezd neproměnil třebíčský Kaut. Vše tak zůstalo na Korímových bedrech, který mohl rozhodnout o prodloužení nájezdů. Falter si na něj ale počíhal a dokonale odhadl jeho myšlenky. Betonem zamezil kotouči v cestě do branky a třebíčská střídačka vtrhla na led. Horácká Slavia v prvním zápasu prvního kola play-off první ligy vyhrála na Havlíčkovým Brodem 3:2 na samostatné nájezdy a v sérii vede 1:0.

Další zápas se hraje hned zítra opět v havlíčkobrodské Kotlině.

Branky: 24. a 58. Polodna – 3. Kaut, 54. Dočekal, rozhodující nájezd Dolníček

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-