• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

MOS – TRE 2:8 – Horácká Slavia vytěžila severočeský hokejový revír

SPORT - HOKEJ - 10. 2. 2014

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč dnes v rámci 50. kola zajížděli do Mostu. Severočeši sice dokázali v Třebíči dvakrát vyhrát, byly to však jen ojedinělé úspěchy v jejich letošní nešťastné sezoně. S 35 body jsou beznadějně posledním týmem 1. ligy a je téměř jisté, že poputují do sestupové baráže. Nasvědčoval tomu i jejich dnešní herní projev proti třebíčským hokejistům, kteří dominovali téměř celému zápasu.

Třebíč měla pohádkový vstup do utkání. Už po osmadvaceti vteřinách hry rozehrál mostecký gólman Hanuljak přímo na Dočekala, který tuto nezištnou nabídku dokonale využil. Za necelé čtyři minuty podobnou chybu jako Hanuljak udělal jeho kolega z obrany Šimon. Ten nahrál přímo na Dietze, který od modré vypálil na mosteckou branku. Šimon mohl gólu ještě zabránit, to by ovšem musel atakovat Nahodila, který tak měl plno prostoru k zakončení. Domácí se trápili i nadále a v první části nakonec kapitulovali ještě jednou ve 13. minutě, kdy Čuřík přesně trefil šibenici mostecké svatyně.

Začátek druhé periody byl při srovnání s tou předcházející jako přes kopírák. Už ve 22. minutě rozehráli Třebíčští před Hanuljakovou brankou ukázkový kolotoč, který vyvrcholil Fořtovou dorážkou do mostecké klece. Pohodlný náskok Horácké Slavie se projevil i na herním projevu, jenž se od té chvíle odehrával ponejvíce ve středním pásmu. Chvilku vzrušení přinesla až 28. minuta, kdy domácí opět ztratili puk, který po ose Dolníček – Dočekal – Laš doputoval až za Hanuljakova záda. Most mohl alespoň zkorigovat stav chvíli po polovině utkání, kdy se nechali vyloučit Dolníček s Lašem. Ani dvojnásobná přesilovka však domácím nevyšla. Jediným vážnějším pokusem se prezentoval Pavelka, puk z jeho hole však skončil v Novotného lapačce, a tak po odchodu do kabin svítil na světelné tabuli výsledek 0:5 v neprospěch Mostu.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí, kteří občas prověřili Novotného propagační střelou. Ve 47. minutě se ale hosté opět rozhodli zaútočit, když Lašovu střelu vyrazil Hanuljak do mezikruží a na následnou Dočekalovu dorážku už nestačil reagovat. Za necelou minutu pak Nahodil perfektní hokejovou ekvilibristikou propašoval puk až před mosteckou branku, kde našel skulinu mezi Hanuljakovými betony. Kuriozitou je, že asistenci k tomuto gólu si spolu Lašem připsal i hostující brankář Novotný. Ten byl také u další pohromy pro domácí v podobě gólu na 0:8. V 54. minutě nahrál na Valentu, který našel Křivohlávka ve středním pásmu. Ten nikým neatakován prošel přes půlku hřiště a poslal puk do Hanuljakovy svatyně. Už už se zdálo, že Novotný uhájí třetí nulu v řadě, v 58. minutě ho však propálil Andres. Hosté tento gól reklamovali u rozhodčího, protože podle nich puk nepřešel brankovou čáru, nakonec byla ale branka uznána. Na konci utkání se domácí probudili, zesílili tlak, díky kterému vytěžili ještě jeden zářez do svých hokejek. Písaříkův gól už ale na drtivé porážceMostu rozhodně nemohl nic změnit, a Třebíč si proto ze severu Čech odváží vysokou výhru 8:2.

Branky: 58. Andres, 60. Písařík – 1. a 47. Dočekal, 5. a 48. Nahodil, 13. Čuřík, 22. Fořt, 28. Laš, 54. Křivohlávek.

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-