• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

JIH-TRE 0:3 – Horácká Slavia vyhrála derby plné pěstních soubojů

SPORT - HOKEJ - 5. 2. 2014

Třebíčští hokejisté dnes zajížděli do Jihlavy k tradičnímu derby Vysočiny.

Letos platí, že v těchto zápasech plných rivality vítězí vždy hostující celek. To potvrdil i dnešek, když hosté Rittichovu branku dokázali dobýt třikrát, zatímco domácí tu Novotného ani jednou. Zápas byl plný faulů a pěstních soubojů, což vygradovalo v poslední třetině, kdy rozhodčí museli udělit hned čtyři pětiminutové tresty.

Diváci nemuseli na gól dlouho čekat. Po prvotním vzájemném oťukávání otevřel skóre v 11. minutě třebíčský kapitán Dolníček, který za Rittichova záda dorazil Dočekalovu pumelici. Chvíli poté si hosté zahráli pět proti třem, i přes několikeré Malenovy šance ale na jihlavského gólmana nevyzráli. Dukla však zůstala až do konce první třetiny pod tlakem, v poslední minutě mohl skórovat Dočekal. Ten prokličkoval až k Rittichovi, kterého si položil, ale v rozhodující chvíli nedokázal zvednout puk.

Ve druhé dvacetiminutovce byli domácí asi nejblíže vyrovnání ve 24. minutě, když Hubáčkův bekhend lehce lízl tyčku Novotného svatyně. Hned poté mohl na druhé straně pojistit Dolníček, těsně před Rittichem ho ale kotouč neposlechl podle jeho představ. V poslední minutě druhé části se potvrdilo staré známé pravidlo nedáš-dostaneš. Nejprve jihlavský Mocek jen o několik centimetrů minul třebíčskou klec, aby vzápětí na druhé straně hosté pojistili na 2:0. Ovšem s notným přispěním domácího celku – Laš jen lehce nahodil před Ritticha, kterému spoluhráči srazili puk za jeho záda.

Nepříznivý stav Duklu vybičoval k větší aktivitě, která se projevila hned zkraje třetí třetiny. Při hostech ale pořád stálo štěstí, když Malcova střela prosvištěla kolem levé tyče třebíčské branky, nebo když Novotný s bravurou zlikvidoval dva Dobrovolného pokusy ve 44. minutě, případně o dvě minuty později, když vyrazil Prokšovu teč. Jihlavští hráči čím dál více na Novotného dotírali, což vyvrcholilo ve 47. minutě, kdy to Hubáček podle mínění třebíčských obránců opravdu přehnal. Do parády si ho vzal Čejka, který v bitce jako z NHL stáhl z Hubáčka dres a jasně vyhrál pěstní souboj. Za to si oba hráči vysloužili pořádné flastry – Čejka 2+2 minuty a k tomu desetiminutový osobní trest a Hubáček dokonce 5 minut + do konce utkání. Soubojům však nebyl konec, protože ihned po buly se do sebe pustili Kuřítko s Lašem a Malec s Dočekalem. Zakrvácený led svědčil o tom, že bitky rozhodně nebyly hrané, a napovídaly tomu i tresty. Zatímco Kuřítko s Dočekalem vyfasovali „jen“ 2+2 minuty, Laš s Malcem dostali čistou pětku a museli jít předčasně do sprch. O pětiminutové tresty nebyla v tomto utkání nouze – v 54. minutě jej rozhodčí udělili domácímu Čápovi za faul kolenem. Hosté nabídnutou přesilovku využili už za necelé dvě minuty, když na tříbrankový rozdíl odskočili díky tvrdé Dietzově střele od modré. O čestný úspěch se pokusil Štěpánek minutu před koncem, jeho rána z úhlu ale Novotného branku nedokázala ohrozit.

Horácká Slavia Třebíč tak v každé třetině dokázala vstřelit po jedné brance a z horkého jihlavského ledu si poprvé v této sezoně odváží plný tříbodový zisk.

Branky: Dolníček, Laš, Dietz.

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-