• První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

ČF2: TRE-HAV 4:2 – Druhý zápas byl vyrovnanější, přesto Třebíč potvrdila roli favorita

SPORT - HOKEJ - 19. 2. 2015

V play-off je každý zápas úplně jiný, což dnes bylo vidět od první minuty. Slezané totiž hodili za hlavu včerejší nevydařené utkání, v němž inkasovali osm branek, a pokusili se Třebíč zaskočit hned ze začátku.

Už po 43 vteřinách hry vyhrávali 1:0 poté, co Chmielewski svůj únik po levém křídle proměnil v gól. Další minuty přinesly vcelku vyrovnanou hru, k výraznějším šancím se však nedostal ani jeden z týmů, takže hosté do šaten odcházeli s jednobrankoým vedením.

Jenže druhá třetina byla ve srovnání s tou první jako nebe a dudy. Hosté prakticky úplně odpadli a jen koukali, jak si s nimi domácí dělají, co se jim zlíbí. Vše začalo 27. minutou, kdy už se zdálo, že Horácká Slavia vyrovnala – rozhodčí však hru přerušil těsně předtím, než Wasserbauer dostal puk za Danečkova záda. Co se však nepovedlo v danou chvíli, podařilo se o minutu později, kdy se hodně z úhlu prosadil třebíčský kapitán Dolníček. Domácích pak byl plný led, nedávali hostům chvilku oddychu a nakonec se jim díky tomuto vytrvalému tlaku podařilo otočit skóre. Ve 31. minutě vyslal Holík na havířovskou branku tvrdou pumelici, která navíc dostala faleš od jednoho z hostujících obránců, a puk skončil nešťastnému Danečkovi za zády. A k dovršení všeho si pak těsně před sirénou hosté srazili do branky kotouč vyslaný z Eratovy hole a na ukazateli skóre se rozsvítilo 3:1.

Ze začátku třetí třetiny to byla z obou stran tak trochu přetahovaná, pak ale přišla 50. minuta, kdy Havel při přesilovce krásně projel přes celé hřiště, a i přesto, že byl obklopen všemi čtyřmi havířovskými hráči, dokázal na Danečka nejen vystřelit, ale hlavně dostat puk až za jeho záda. Stav 4:1 už byl více než uklidňující, hosté pak dokázali jenom zkorigovat skóre, když se při Malenově vyloučení ještě jednou trefil Chmielewski.

Horácká Slavia tak zvítězila i ve druhém domácím zápase. Nyní se série přesouvá do Havířova, kde se oba soupeřící celky utkají 22. a 23. února. Pokud by se třebíčským hokejistům podařilo vyhrát oba tamní zápasy, postoupí do semifinále.

Branky a nahrávky: 28. Dolníček (Havel, Bilčík), 31. Holík (Bilčík, Dolníček), 40. Erat (Havel), 50. Havel (Erat, Holík) – 1. Chmielewski (Valenta, Jiránek), 52. Chmielewski (Jiránek, Loskot)