• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

SF3: TRE-ČEB 2:4 – Budějovice otočily vývoj zápasu a v sérii vedou 2:1

SPORT - HOKEJ - 13. 3. 2015

Roman Erat se raduje ze své branky na 2:1. Nakonec ale byli veselejší hosté.

Semifinálová série play-off 1. hokejové ligy mezi Českými Budějovicemi a Třebíčí se dnes přesunula na Vysočinu. Ačkoli Třebíč vedla 2:1, nakonec to byli hosté, kteří se radovali ze zisku dalšího cenného bodu.

V první části byli aktivnější domácí. V 11. minutě zahrozili Vodný s Raškou, Bláha byl ale pozorný. Podobně proti němu dopadl Jaroš a při následné dorážce Paták. Zatímco první dvě utkání hraná v Budějovicích se hemžila vyloučenými, tentokrát se vrátka na trestnou lavici otevřela až v 16. minutě. Vanišovo podražení ale domácí potrestat nedokázali, byť Čuříkova dělovka z mezikruží po gólu přímo volala. Na druhé straně však při závěru oslabení zahrozil Pajič, který nebezpečně tečoval puk přímo před třebíčským brankářem Dusíkem. Ani tentokrát se ale síťka nerozvlnila, a do šaten se proto šlo za bezbrankového stavu.

Hned zkraje druhé třetiny zahrozili hosté, nicméně ani nadvakrát se jim Dusíka nepodařilo překonat. Ve 23. minutě dostala Třebíč opět možnost zahrát si přesilovku. V ní se nejprve dostal do šance Dolníček, když ale ten neuspěl, vzal vše na svá bedra Havel, který zpracoval Malenův přesný pas od modré a trefil odkrytou Bláhovu svatyni. Třebíčská radost však nevydržela dlouho, protože se ve 27. minutě Pajič perfektně trefil pod víko Dusíkovy branky. Ve 33. minutě hráli hosté v šesti, za což si vysloužili další trest. Při následné přesilovce se Erat natlačil před budějovickou branku a s buldočí odhodlaností propasíroval puk až za Bláhova záda. Jenže i tentokrát domácím rychle zmizel úsměv ze rtů – chvíli poté napálil Straka na modré puk, který Heřman tečoval za záda bezmocného Dusíka. A ani to nebylo vše. Šaur odjel za hákování na trestnou lavici a Růžička pak od modré nechytatelnou bombou málem protrhl síť za Dusíkovými zády.

Jak ubíhaly minuty poslední části, bylo pro Horáckou Slavii stále obtížnější dostat se do útočné třetiny. Budějovice hrály profesorsky, do větších výpadů se nepouštěly, takticky bránily a většinu třebíčských pokusů likvidovaly ve středním pásmu. Utkání rozhodla netaktická chyba domácího Králíka, který v 58. minutě podle rozhodčích fauloval protihráče v oblasti hlavy, za což vyfasoval trest 2+10 minut. Hosté už při této přesilovce ani neútočili, spíše se snažili držet puk a kontrolovali ubíhající vteřiny. Vše dokonalo odvolání Dusíka z branky a pokus o power-play. Dvanáct vteřin před koncem se do prázdné třebíčské klece trefil Straka, který tak stanovil konečné skóre na 4:2 pro hosty. Ti se ujímají vedení v sérii na 2:1, domácí mohou složit reparát hned zítra, opět na svém ledě.

Branky a nahrávky: 23. Havel (Malena, Erat), 34. Erat (Havel, Dolníček) – 27. Pajič (Boháč, Kuchejda), 37. Heřman (Straka, Nouza), 39. Růžička (Straka, Heřman), 60. Straka (Heřman)

Diváků: 4460.

Autor: Milan Krčmář