• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

SF5: ČEB-TRE 8:2 – Sezona skončila pro Třebíč debaklem

SPORT - HOKEJ - 17. 3. 2015

V posledním utkání sezony inkasovali třebíčští hráči hned osm branek.

Hodně krutý byl pro Horáckou Slavii samotný závěr sezony. Hokejisté, oslabení o řadu klíčových hráčů, dnes nastoupili k pátému semifinálovému zápasu proti Českým Budějovicím, od kterých schytali osm branek.

Pokud snad Třebíč ještě před utkáním pomýšlela na zvrat v sérii, hned prvních deset minut hry ji uvedlo do reality. V polovině první třetiny prohrávala už 0:3, přičemž po třetí brance si hostující trenéři vybrali oddechový čas a do branky místo Máje poslali Dusíka. Ani ten však čisté konto dlouho neudržel, protože v 17. minutě ho při přesilovce bekhendem překonal Vráblík.

Další gól z přesilovky padl na začátku druhé periody, kdy Kadelovo hákování potrestal Pajič. Třebíč následně sice zkorigovala na 1:5, v polovině zápasu však další přesilovku zužitkoval Švihálek. Před druhou sirénou hrála Horácká Slavia ve dvojnásobné početní výhodě, kterou využila alespoň k optickému zmírnění hrozivého stavu.

Skóre 6:2 pro domácí vydrželo až do 54. minuty, kdy po hezké kombinaci přidal sedmý gól svého týmu Boháč. A za necelé dvě minuty apaticky hrající hosté inkasovali ještě jednou – tentokrát dokonce při vlastní přesilovce. Horácká Slavia už jen počítala minuty do konce nejen třetiny a zápasu, ale celé letošní sezony.

I když se jí poslední utkání vůbec nepovedlo, je třeba konstatovat, že celkově byl ročník 2014/2015 první hokejové ligy pro Třebíč více než povedený. Hokejisté Horácké Slavie dlouho dominovali tabulce první ligy, aby nakonec ze čtvrtého místa postoupili do play-off, v jehož čtvrtfinále přejeli Havířov 4:0 na zápasy. Postup do semifinále proti Českým Budějovicím tak byl více než zasloužený, bohužel pro Třebíč si v rozhodujících chvílích povolaly extraligové týmy z jejích řad své hráče. To jednoznačně hrálo do karet Jihočechům, kteří Třebíč zdolali 4:1 na zápasy a podobně jako chomutovští Piráti, kteří ve stejném poměru přešli přes Jihlavu, postoupili do baráže o extraligu.

Branky a nahrávky: 3. Pašek (Trummer), 7. Trummer (Marek), 11. A. Přibyl (Rob), 18. Vráblík (Nouza, Rob), 24. Pajič (Kuchejda, Punčochář), 35. Švihálek (Punčochář, Kuchejda), 54. Boháč (Rob, Nouza), 56. Boháč (Švihálek) – 26. Raška, 39. Raška (M. Přibyl, Havel)

Diváků: 6461 (vyprodáno)

Autor: Milan Krčmář