Dnes je 19. května 2024, svátek má Ivo, zítra Zbyšek.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Hudba ze Zámostí se nesla tropickou nocí

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - 7. 6. 2015

Jiří Macháček při diskotékové modlitbě.
Jiří Macháček při diskotékové modlitbě.
foto: Milan Krčmář
V pátek na nivě vystoupila například i ska punková kapela Jet 8 z Prahy.
Nechyběla ani U-rampa pro skateboardisty.
Část třebíčských Disconnexion (zprava zpěvačka Kateřina Sýkorová, vokalistka Šárka Dreiseitelová a kytarista Tomáš Svoboda).
Hrálo se i na Staré radnici.

Devatenáctý ročník festivalu Zámostí je za námi. Dvoudenní show plné muziky a kultury v zajetí tropických nocí si užil každý, kdo přišel.


Tisíce návštěvníků, desítky kapel, tuny hudby. Tak lze šesti slovy shrnout festival Zámostí, který se 5. a 6. června konal na Podzámecké nivě v Třebíči. Už tak výborné akci velmi přálo počasí, kdy teplota atakovala třicítky, město se ponořilo do takřka tropické noci a nebe bez mráčků shlíželo na osvětlené pódium nejen na nivě, ale třeba i na Staré radnici.

Festival totiž jako obvykle neprobíhal pouze v uzavřeném areálu na Podzámecké nivě, ale prakticky po celém městě. Stará radnice byla jen jednou ze zastávek, další byla například židovská čtvrť, kde hosté mohli obdivovat performance Zámostí v modrém, nechyběly výstavy, čtení poezie nebo třeba také divadelní představení, která si pro návštěvníky festivalu připravil divadelní soubor Ampulka. Ovšem ta nejstěžejnější část probíhala právě na nivě, kde od pátečního odpoledne až do pozdní sobotní noci hrály kapely, duněl taneční stan anebo se na U-rampě proháněli skateboardisté.

 

Macháček si podmanil publikum

Vůbec největší lákadlo se na hlavním pódiu představilo v sobotu v deset hodin večer. Kapela MIG 21 a hlavně její frontman Jiří Macháček byli důvodem, že se před stage nacpaly tisíce lidí, kteří společně s Macháčkem a jeho bandem zpívali tolik chytlavé a hlavně neortodoxní „migácké“ songy. Ovšem hudební projev by byl snad jen polovinou toho, co tato kapela na pódiu předvedla. Macháček se jako vždy vytasil v roli dokonalého showmana, který si zcela dokáže podmanit dav.

„Následující písničku věnujeme nejstaršímu návštěvníkovi festivalu Zámostí. Je jím třiadevadesátiletý Bořek Štěpán z Třebíče. Bořku, jste tady někde? Nasviťte mi do publika,“ žádal Macháček s vážnou tváří, zatímco osvětlovači přejížděli reflektory přes diváky, kteří se hlásili, jako že „tadýýý, tady je!“. Imaginární senior samozřejmě Zámostí nenavštívil, přesto mu bylo pogratulováno a vzápětí se celou Třebíčí nesla píseň Karafiát o starém pánovi s bolavými zády.

Skvělá podívaná měla pokračování, protože hned po Macháčkovi a spol. vystoupili další showmani – tentokrát rovnou z Třebíče. Protože co jiného než showmani jsou zdejší Disconnexion, jejichž melodie nechybějí na žádné místní akci a které si publikum neustále žádá?

 

Zámostí 2015 se každopádně vydařilo na jedničku. Ovšem pozor – příští rok tento festival oslaví už 20 let svého trvání. A to je sakryš nějaká doba... Co si pro nás organizátoři k tomuto jubileu asi připraví? Nechme se překvapit. Ale i kdyby to bylo stejně tak dobré jako letos, a to včetně skvělého počasí, rozhodně nebude nač si stěžovat.

 

Fotogalerii z vystoupení kapely MIG 21 najdete zde.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Fotogalerie

20150607-zamosti6.jpg  

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist