Dnes je 19. května 2024, svátek má Ivo, zítra Zbyšek.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Stašová s Dlouhým pod bedlivým okem soukromého detektiva

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - 20. 9. 2015

Andrea Daňková, Michal Dlouhý, Simona Stašová a Vasil Fridrich při závěrečné děkovačce
Andrea Daňková, Michal Dlouhý, Simona Stašová a Vasil Fridrich při závěrečné děkovačce
foto: Milan Krčmář

Ivana Řídká s Hanou Štěpničkovou v Třebíči opět představily hru, která patří mezi to nejlepší, co současná česká divadelní scéna může nabídnout. Ve Vím, že víš, že vím excelovala Simona Stašová s Michalem Dlouhým.


Co byste dělali, kdybyste zjistili, že vaši doteď zcela bezúhonnou obyčejnou rodinu sleduje soukromý detektiv, který na ni nasbíral kompromitující materiály? Najednou by začaly na povrch vyplouvat nejrůznější skutečnosti a tajnosti všech členů vaší domácnosti a vy byste se na své nejbližší začali dívat úplně jinýma očima.

Přesně to se stalo bankovnímu úředníkovi Fabiu Bonettimu v divadelní komedii Vím, že víš, že vím od Rodolfa Sonegoho a Renata Giordana, kterou v sobotu 19. září v třebíčském Národním domě uvedlo pražské Divadlo ABC. Ústřední postavy, Fabia a jeho manželku Livii, mistrně sehráli Michal Dlouhý se Simonou Stašovou, tedy dvě herecké persony, jež patří mezi špičku současného českého hereckého nebe.

Úředníček Bonetti se víceméně náhodou setká se soukromým očkem Cavallim v podání Vasila Fridricha, který si paní Bonettiovou splete s manželkou vysoce postaveného politika, jehož rodina bydlí ve stejném domě jako Bonettiovi. Politik nechal svou choť sledovat těsně předtím, než před pěti týdny odjel do Londýna – čímž vychází najevo, že Cavalli minutu po minutě byl více než měsíc stínem paní Bonettiové. Pokud si Fabio Bonetti o své ženě do té doby myslel, že je pouze tuctovou nudnou paničkou, musí najednou hodně rychle změnit názor. Protože jak říká žoviální Cavalli: „Každá ženská má přece ve skříni nějakého toho kostlivečka, ne?“

 

Nebylo by lepší nevědět?

Plyne-li děj v první části hry svižným tempem, po přestávce se z něj stává doslova a do písmene horská řeka po prudké bouři. Stašová s Dlouhým po jevišti přímo tančí, jednu chvíli na sebe štěkají, další se usmiřují, do toho vždy vpadne jejich šestnáctiletá dcera Veronica skvěle zahraná Andreou Daňkovou, na jejíž pověsti také ulpěla jistá skvrna, se kterou se tatínkovi nepochlubila. Bonetti se dostává do víru událostí, kdy jen stěží dokáže sledovat, co se to kolem něj vlastně děje, a jistě mu co chvíli na mysli vyvstane otázka: „Nebylo by lepší, kdyby vše zůstalo pod pokličkou a já si ve sladké nevědomosti žil klidným životem jako dosud?“

Nakonec ale vše vyvrcholí do grandiózního finále, které přináší klid a mír do duší všech Bonettiů.

 

Opět aplaus vestoje

Celý Národní dům se včera výborně bavil a se zatajeným dechem sledoval, jak si Fabio a Livia dokážou poradit s ošemetnou situací, kterou jim život připravil. Už o přestávce se ozývaly hlasy, že toto je zřejmě jeden z nejlepších výkonů, které Stašová s Dlouhým dokážou podat – a co teprve po ní, kdy se na jevišti vše zlomilo. Není proto divu, že diváci při závěrečné děkovačce aplaudovali vestoje.

Potlesk ale patřil nejen hercům, nýbrž také Ivaně Řídké a Haně Štěpničkové – organizátorkám třebíčského kulturního života, které tuto hru, v Praze zcela vyprodanou na týdny dopředu, dokázaly do Národního domu přivést. Ještě jednou díky!


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist