Dnes je 19. května 2024, svátek má Ivo, zítra Zbyšek.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Bosé nohy v parku přinesly do Třebíče geniální dialogy

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - 29. 1. 2016

Rudolf Hrušínský, Veronika Freimanová, Anna Linhartová a Radúz Mácha děkují třebíčskému publiku za potlesk.
Rudolf Hrušínský, Veronika Freimanová, Anna Linhartová a Radúz Mácha děkují třebíčskému publiku za potlesk.
foto: Milan Krčmář

Česká divadelní novinka rozesmála Národní dům. Diváci ji mohli vidět díky Ivaně Řídké a Haně Štěpničkové z agentury KulturTop.


Na podzim měla premiéru v Praze, dnes ji mohli vidět diváci v třebíčském Národním domě. A že bylo na co koukat – protože romantická komedie Bosé nohy v parku napsaná americkým autorem Neilem Simonem, nově dramaturgicky nastudovaná Veronikou Freimanovou, Rudolfem Hrušínským, Annou Linhartovou a Radúzem Máchou, totiž do kapsy úplně s přehledem strčí slavný stejnojmenný film s Jane Fondovou a Robertem Redfordem v hlavní roli.

Je to hlavně díky skvělým dialogům, které tento kus pasují mezi jednu z nejlepších konverzačních komedií, jaké jsou na české scéně nyní k vidění. Zvláště pak výkon Rudolfa Hrušínského, excentrického donchuana Hektora, který vpadne do života právě přistěhovavších se novomanželů Viktorie a Pavla. Ti bydlí v malinkém bytě v šestém patře a Hektor pak v půdním vestavbě, do které se musí dostat přes jejich římsu. Tím začínají ztřeštěné situace plné krásných slovních obratů a hlavně odhalování tajů jednotlivých postav.

 

Veroniku Freimanovou noc s Rudolfem Hrušínským zcela změní

Nejvíce se v průběhu představení promění Veronika Freimanová, zprvu poněkud upjatá Viktoriina matka, která sama sebe už vidí v takřka babičkovském věku a z toho důvodu se tomu podobá i její způsob života. Večeře s Hektorem, jenž všechny vytáhne do jakési obskurní albánské restaurace, a peripetie, které s ním zažije během noci, však její usedlou povahu zcela změní. Ze starostlivé matinky, která by svou holčičku nejradši pořád opečovávala, se najednou stane energická dáma plná života, jejž si chce spolu s Hektorem užívat plnými doušky – a nějak nevnímá skutečnost, že zatímco ona má chuť zkusit si prožít ještě jeden hezký románek, manželství její potrhlé dcery a Pavla, advokáta, který se neumí odvázat, dostává po sedmi dnech svého trvání povážlivé trhliny. Vše ale k pobavení diváků skončí šťastně (i když je fakt, že zcela na konci se publikum nedozví, zda se Pavel, který se rozhodl konečně povolit uzdu své spontánnosti, na střeše udržel do té doby, než ho Viktorie přiběhla zachránit :-)).

 

Jedinečný herecký koncert do Třebíče dokázaly opět přilákat Ivana Řídká a Hana Štěpničková z agentury KulturTop. Ty už nyní chystají další představení, tentokrát však do moravskobudějovické Besedy, kde se 22. dubna odehraje komedie Každý den šťastný den s Bárou Hrzánovou v hlavní roli.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist