• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE-CHO 1:2 pp – Souboj dvou nejlepších týmů byl velmi vyrovnaný

SPORT - HOKEJ - 29. 10. 2014

Lahůdkou 19. kola 1. hokejové ligy byl vzájemný zápas dvou nejlepších celků soutěže – první Horácká Slavia hostila druhý Chomutov.

Hra se přelévala ze strany na stranu, oba týmy útočily, ale také výborně bránily, vše korunovali brankáři famozními zákroky. Zápas tak nakonec muselo rozhodnout prodloužení, kde se štěstí přiklonilo na stranu Severočechů.

Utkání bylo velmi bojovné, což potvrdila už první minuta, kdy byl vyloučen chomutovský Rutta za nedovolené bránění. Hosté ale velmi dobře bránili, vrhali se do střel, takže Hanuljak neměl při oslabení příliš mnoho práce. Brankář Pirátů se pořádně předvedl až v páté minutě, kdy bravurně zlikvidoval střelu třebíčského kapitána Dolníčka, který se před ním ocitl tváří v tvář. Naopak na druhé straně o něco později ukázal své kvality Falter, který si při oslabení připsal efektní zákrok učebnicovým semaforem proti Skinnerově jedovce od modré. Ve 12. minutě si Wasserbauer zpoza branky nabruslil k pravému kruhu a milimetrovou zadovkou před Hanuljakovu svatyni našel Řipu, proti jehož bleskové střele nemohl chomutovský gólman vůbec nic dělat – 1:0. Vzápětí se zablesklo na druhé straně, kde Šagát trefil tyčku, o několik vteřin později pro změnu Hanuljak s velkým štěstím zlikvidoval Ostřížkovu teč. Deset vteřin před koncem třetiny právě Ostřížek fauloval, takže druhá část začínala chomutovskou přesilovkou.

Domácím se ji téměř podařilo ubránit, na jejím konci si však do útočného pásma najel Gajovský, který Faltera střelou přes bránícího třebíčského hráče dokonale překvapil. Gajovský měl na hokejce i další možný gól Pirátů při přesilovce ve 29. minutě, v rozhodující chvíli před prázdnou bránou mu ale nesedl puk, jak by měl. Hosté ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky pořádně tlačili, Falter měl co dělat, ale držel svůj tým nad vodou. Krušné chvíle pro Třebíč přišly ve 39. minutě, kdy dvě vteřiny po sobě byli vyloučeni Řípa a Dolníček. Chomutov tak dostal možnost zahrát si téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, byť přerušenou přestávkou mezi druhou a třetí periodou.

Hru tří proti pěti domácí ale přežili bez úhony. Postupně se hra opět nejen srovnala, ale navrch začala mít Horácká Slavia. Ve 44. minutě těsně nad branku pálil Čech, čtyři minuty Havel trefil tyč, v 53. minutě Hanuljak tak tak zlikvidoval Holcovu střelu. Obrovskou příležitost dostali Třebíčští šest minut před koncem, kdy díky Komově a Skinnerově vyloučení hráli půldruhé minuty ve dvojnásobné početní převaze. Při ní Erat opět trefil tyč, Bartoň vypálil jako z děla, chvíli poté skrumáž před svou svatyní Hanuljak vyřešil zalehnutím kotouče. Ani tato přesilovka tedy nebyla využita, hra se následně zklidnila, žádný z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. V 60. minutě došlo ještě ke vzájemnému vyloučení Hovorky a Holce, takže když utkání vstoupilo do prodloužení, diváci mohli vidět málo vídanou hru tři proti třem.

Nastavený čas využili lépe hosté. Nejprve Hřebejk těsně minul Falterovu klec, těsně poté ale z mezikruží přesně vypálil Drtina, který tak rozhodl o konečném výsledku 2:1 pro Chomutov. Vzájemné měření dvou nejlepších celků první ligy tedy dopadlo lépe pro Severočechy, Horácká Slavia ale před nimi stále drží náskok dvou bodů.

Branky a nahrávky: 12. Řípa (Wasserbauer, Bartoň) – 22. Gajovský (Sinisalo), 64. Drtina (Gajovský).

Diváků: 1840.

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-