Dnes je 24. května 2019, svátek má Jana, zítra Viola.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Konference incomingu představila dva roky intenzivní práce

ZPRÁVY - Z TŘEBÍČE - 23. 9. 2016

Petra Hrbáčková ze představila spolupráci SPŠ Třebíč s různými firmami.
Petra Hrbáčková ze představila spolupráci SPŠ Třebíč s různými firmami.
foto: Milan Krčmář

V třebíčské Pasáži se ve čtvrtek 22. září uskutečnila konference na téma Incoming města Třebíč aneb Možnosti rozvoje podnikání a zaměstnanosti.


Na incomingu, jehož cílem je připravit prostředí pro investory, rozšířit nabídku pracovních míst, koordinovat nabídku a poptávku a také vytvořit podmínky pro mladé lidi, aby v Třebíči zůstávali nebo se do ní vraceli, město pracuje systematicky dva roky. Na konferenci byly jednotlivé aktivity představeny, především nová průmyslová zóna, nové parcely pro individuální bydlení a také možnosti spolupráce firem a škol.

„Podařilo se vám to dobře uchopit, opravdu smekám nad tím velkým kusem práce, co se vám v Třebíči podařilo. Jste příkladem pro ostatní města, jak se má incoming systematicky dělat,“ ocenil starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska. Ten na konferenci hovořil o tom, jak na Bystřicku po oznámení vlády, že budou končit uranové doly, museli řešit vybudování průmyslové zóny a také hledání investora.

Ředitel regionální pobočky Czech Investu Adam Joura a Lucie Žáčková z Agentury pro podnikání a inovace představili konkrétní podporu pro firmy z Třebíčska a také nové formy podpory pro začínající podnikatele. O spolupráci mezi firmami a školou hovořil ředitel Střední průmyslové školy Třebíč Zdeněk Borůvka a Petra Hrbáčková.

„Bez spolupráce firem a střední školy není odborné školství schopno udržet kvalitu absolventa, reagovat na změny na trhu práce a udržet odbornost výuky. Firmy stále více hledají šikovné studenty, které po střední škole chtějí rovnou zaměstnat,“ uvedla Hrbáčková.

 

Výstavba pátého bloku je prioritou

Perspektivou pro mladé lidi je také výstavba 5. bloku v Jaderné elektrárně Dukovany. O aktuálním vývoji hovořil předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš: „Pořádáme kulaté stoly pro firmy, kde se mohou bavit s potenciálními dodavateli. Jako první se uskutečnilo setkání s Rosatomem, další budou následovat. Výstavba bude znamenat zásah do dopravní infrastruktury a také přísun financí do regionu. Město Třebíč je aktivní v přípravě projektů.“

Incomingové aktivity jsou zaměřeny na tři cílové skupiny – na podnikatele, rezidenty, tedy občany, kteří v Třebíči bydlí nebo chtějí bydlet, a na turisty. Průnikem těchto oblastí je právě incoming.

„Pokud chceme, aby z Třebíče lidé neodcházeli, musíme udělat maximum pro vytvoření prostředí pro pracovní příležitosti. Lidé také potřebují kvalitně bydlet, mít možnost si postavit rodinný dům či najít byt. Když založí rodinu, potřebují, aby jejich děti měly kvalitní školní vzdělávání. Práce incomingu spočívá právě v podpoře těchto skupin obyvatel,“ vysvětlil místostarosta Pavel Pacal, který má incoming na starosti. V závěru shrnul vizi a hlavní oblasti, na které se bude město soustředit. „Město Třebíč je krásné, bezpečné a moderní město, které je otevřené obyvatelům i investorům. Připravujeme se na výstavbu 5. bloku, dále na výstavbu obchvatu města, na rozvoj nové průmyslové zóny a na prodej stavebních parcel pro rodinné domy.“


Autor: Eva Fruhwirtová

Publikoval: -mk-

Čtěte také

25. 1. 2019 - Sláva třebíčským koželuhům! Chystá se výstava o našich předcích

Koželužství bylo jedním z nejčastějších řemesel v Třebíči. Jaké události potkaly naše prapradědečky?

1. 2. 2019 - V Alternátoru začala výstava o třebíčských koželuzích

Potomek třebíčských koželuhů Pavel Iša ukázal přítomným dokumenty, které se týkají jeho rodiny, ale vlastně i celé Třebíče.

16. 11. 2018 - Třebíčané vzpomenou sametovou revoluci a protesty studentů

Před 29 lety začala sametové revoluce, před 79 lety nacisté zavřeli vysoké školy a začali likvidovat československou inteligenci.

2. 1. 2019 - Na náměstí uvítají tři krále a zahájí Tříkrálovou sbírku

1. - 14. ledna 2019 pořádá Charita Česká republika na území ČR devatenáctý ročník Tříkrálové sbírky.
Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Trebicsko.cz - polední menu
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2019

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist