• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE-UST 5:1 – Ústí mělo smůlu, Třebíč i díky tomu dál vede ligu

SPORT - HOKEJ - 13. 10. 2014

V posledním zápase první čtvrtiny soutěže se Horácká Slavia dnes střetla se Lvy z Ústí nad Labem.

Severočeši nehráli špatně, ale v hokeji bohužel rozhoduje i štěstí. A to jim tentokrát opravdu chybělo. Dvě branky byly víceméně vlastní, nastřelená tyč místo gólu jim také příliš radosti neudělala. Třebíč však byla přece jen herně lepší, což potvrdila pěti góly a všemi třemi body, které jí zaručují, že do druhé čtvrtiny soutěže vstoupí z první příčky prvoligové tabulky.

Ústí si hned zkraje zápasu vybralo pořádný kus smůly, když si ve čtvrté minutě Zdvořáček ve snaze vykrýt Wasserbauerovu přihrávku srazil puk do vlastní brány. Druhý gól Třebíče padl za necelé tři minuty – a Lvi při něm potvrdili, že dnes opravdu nemají svůj den. Holec zlehka nahazoval od modré před branku, ale puk tečoval jeden z bránících hostů přímo za Volkeova záda. Ústí mohlo vzápětí snížit, ale díky pohotovému Bartoňovi, který kotouč vykopl přímo na brankové čáře do bezpečí, se skóre neměnilo. Hosté udeřili až na sklonku třetiny, kdy se Roubík dostal po chybě domácích do brejku a našel mezeru mezi Vejmelkovými betony.

V 31. minutě mohla Třebíč při přesilovce přidat další dvě branky, nicméně Havlova střela skončila na tyči, Dočkalův pokus pak Volke vyrazil ramenem. Nicméně o minutu později už se skóre měnilo – Pekrova jedovka z levého kruhu ideálně vymetla všechny pavouky ze šibenice ústecké branky. Chvíli poté Lvi trefili tyčku Vejmelkovy svatyně a po Šaurově a Bartonově vyloučení dostali možnost zahrát si pět na tři. Gól se jim však vstřelit nepodařilo.

Třetí dvacetiminutovku začali hosté aktivně, ale byli to opět domácí, kteří se radovali z dalšího zářezu na svých hokejkách. Ve 44. minutě se Roubík až příliš důrazně oháněl svou holí, za což vyfasoval čtyřminutový trest. Z něj ale neuběhla ani půlminuta, když Pekr svým druhým gólem v zápasu málem protrhl síť Volkeovy svatyně. Poslední slovo řekla opět Horácká Slavia, když v 53. minutě Havel svou dorážkou stanovil konečné skóre na 5:1.

Branky a nahrávky: 4. Wasserbauer (Holec), 7. Holec (Pekr), 32. Pekr (Čuřík), 45. Pekr (Holec, Wasserbauer), 53. Havel (Dočekal) – 19. Roubík (Budínský).

Diváků: 1220.

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-