Dnes je 19. května 2024, svátek má Ivo, zítra Zbyšek.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Monolog Boba Klepla bavil Třebíč více než půldruhé hodiny

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - 9. 10. 2017

Bob Klepl při děkovačce v Národním domě.
Bob Klepl při děkovačce v Národním domě.
foto: Milan Krčmář

Jak to asi dopadne, když uklízeč pamatující si své předchozí životy, potká mladou holku?


Co myslíte, že se stane, když se šedesátiletý uklízeč zamiluje do pětadvacetileté mladé dámy? A když si k tomu navíc pamatuje i útržky ze svých předchozích životů, v nichž byl nejen člověkem, ale třeba i papouškem? Zdá se vám, že předchozí dvě otázky postrádají zdravý rozum? Ale vůbec ne, vše je možné – minimálně v podání fantastického Boba Klepla, který dnešní večer bavil publikum v třebíčském Národním domě. Do Třebíče ho přilákaly organizátorky zdejšího kulturního života Ivana Řídká a Hana Štěpničková z agentury KulturTOP.

Klepl zde představil one-man-show Vysavač, v níž ztvárnil stárnoucího uklízeče Bohouška, zcela oddaného své práci. Nejenže poctivě uklízí nepořádek v obchodním centru Anděl na pražském Smíchově, ale s láskou i svůj vlastní byt (který si pro svoji potěchu taktéž předem jaksepatří zasviní, aby měl vůbec co uklízet). Svým způsobem dokonale naplněný život, jenž je však zčistajasna převrácen vzhůru nohama poté, co potká Irenku, která po obchodním centru jezdí na kolečkových bruslích a doplňuje zboží do regálů. Ta na jevišti samozřejmě není fyzicky přítomná, byť hlavní hrdina si poněkud fetišisticky vyrobil její duplikát, nicméně Bohoušek ji tak dokonale popisuje, že ji divák vidí přímo před sebou. Hlavně ty oči, ty její světlounce modré oči...

 

Uklízeč boduje... A pak zase padne na zem

Uklízeč Bohoušek si ale také uvědomuje své nedostatky. Už je mu přece jen šedesát a což o to, i takový Bruce Willis může v tomto věku vypadat jako dokonalý alfa-samec, zvláště když se naštve.

„Ale když se naštvu já? Vypadám jako Chruščov,“ lakonicky konstatuje Klepl-Bohoušek.

I tak se ale uklízeči Bohouškovi přes počáteční neúspěchy podaří krásnou Irenku zaujmout – a dokonale využít její pochmurné situace a nabídnout jí bydlení ve svém skromném bytě. Avšak hra graduje natolik, že policejní komando nakonec musí vyklízet celý OC Anděl a zadrží nevinného Albánce Ferhata – zlolajného Bohouškova soka v lásce. To však není vše, protože Bohoušek je čestný člověk, takže se jde přiznat na policii, načež je vyhozen ze stávajícího místa, aby přijal místo nové – zametače ulic. Ale ani to není vše, příběh má totiž velmi nečekaný konec...

 

Zdá se vám to pořád bláznivé, zmatené a nepochopitelné? Bláznivé je to zcela jistě, ale v Kleplově podání to vůbec zmatené není a nepochopitelné už vůbec ne. Herecké umění tohoto vynikajícího komika navíc není ohraničeno jevištěm – dokonale komunikuje s diváky a k tomu předvádí i výborné taneční kreace. Sečteno, podtrženo – ti, kteří dnes zcela zaplnili velký sál Národního domu, jistě odcházeli domů spokojeni a s velmi bolavou bránicí. A ti, kteří toto mistrovské dílko zatím nezhlédli, zde od nás mají tip na výborné divadlo.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist