Dnes je 2. června 2020, svátek má Jarmil, zítra Tamara.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Třebíčský objektiv podporuje Hanu Žákovou ve volbách do Senátu ČR

OSTATNÍ - PUBLICISTIKA - 8. 10. 2018

Přečtěte si prosím níže uvedené argumenty – a budete-li s nimi souhlasit, hlasujte pro Hanu Žákovou ve 2. kole voleb do Senátu ČR.


Nestává se příliš často, aby nějaký sdělovací prostředek přímo podpořil politického kandidáta. Přesto nelze tvrdit, že novináři či média jsou zcela nezávislí. Každý má nějaký názor, média mají navíc své vlastníky, kteří hájí své zájmy. Většinou se ale jedná o podporu skrytou, kdy je některý politik daným sdělovacím prostředkem protežován. Taková podpora je však nefér vůči čtenářům, posluchačům či divákům. Třebíčský objektiv ale nechce jednat nefér, a proto bez obalu hlásí následující: „Třebíčský objektiv podporuje Hanu Žákovou v její kandidatuře do Senátu ČR.“

 

Žáková pracuje naplno

Dovolte, abych tuto podporu vysvětlil. Paní Žákovou (nezávislá za STAN) znám velmi dobře osobně a vím, s jakou dovede pracovat pílí. Její aktivity nejen v jejím domovském Koněšíně, kde již 20 let působí v zastupitelstvu, z toho 18 let coby starostka, v krajském zastupitelstvu, ale hlavně v Ekologickém mikroregionu Horácko jsou veřejnosti dobře známy. Stojí za vznikem lodní dopravy na Dalešické přehradě, díky ní byly vybudovány téměř tři stovky kilometrů cyklotras v mikroregionu. Podporuje spolky, které zejména v menších obcích suplují život kulturních organizací, snaží se prosadit lepší spojení Třebíčska na Prahu, je pro výstavbu pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany, jenž je životně důležitý pro kvalitní sociálně-ekonomický život v celém našem regionu. Její dlouholetá funkce starostky ji navíc dokonale naučila orientovat se v legislativě, díky tomu, že se Koněšín nachází v blízkosti jaderné elektrárny, je prakticky denně ve styku s odborníky na energetiku, a je tedy značně obeznámená s jadernou problematikou, která je pro naši oblast zcela určující. Kromě toho dokáže zvládat i krizové situace – vzpomenout lze například na dvojnásobnou vraždu, která se v Koněšíně stala před šesti lety a která malou obec vystavila očím celé republiky. Ačkoli pro obyvatele Koněšína, a zejména pro paní Žákovou, která jako starostka musela neustále čelit dotazům médií a nervozitě místních, byly dlouhé týdny vyšetřování velice stresující, Hana Žáková je zvládla s bravurou. Stalo se tak zejména díky její vstřícné a trpělivé povaze a snaze vždy najít řešení.

Pro Hanu Žákovou je její práce koníčkem. Má ráda, když se věci daří – a hlavně když přinášejí radost a užitek lidem a obcím. Bude-li zvolena do Senátu ČR, máme jistotu, že v něm nebude sedět s rukama v klíně, ale naopak bude tvrdě a poctivě pracovat. Rozhodně můžeme čekat naprosto diametrálně odlišný přístup, než jaký projevoval stávající senátor František Bublan (ČSSD), který se na Třebíčsku vůbec neobjevoval, a řada zdejších občanů ani nevěděla, kdo jejich okres v horní komoře Parlamentu vlastně reprezentuje.

 

Hlasoval by Michálek i proti Babišovým zájmům?

Zároveň je nutné připomenout, že soupeřem Hany Žákové v druhém kole bude notář Miroslav Michálek, který je navržen hnutím ANO 2011. Je možné, že se mnou někteří čtenáři nebudou souhlasit, nicméně osobně nepovažuji toto hnutí za demokratickou stranu. Jedná se o stranu autokratickou, založenou na osobnosti jednoho muže, a to Andreje Babiše, na němž navíc lpí podezření z dotačního podvodu a spolupráce s StB (zde se jedná nejen o podezření, ale i přímé tvrzení, protože Babišova spolupráce s komunistickou tajnou policií byla prokázána slovenskými soudy). Babiš nerespektuje základní principy demokracie, zasahuje do stranických primárek, kam dosazuje své lidi, kritizuje principy demokratické soutěže. Jeho oblíbenci, například poslankyně Malá, z něj dělají jakési božstvo, pro které neplatí zákony (Taťána Malá, která se posléze zdiskreditovala jako ministryně spravedlnosti svou částečně opsanou diplomovou prací, navrhovala, aby se s vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo počkalo až do dalších voleb). Přes své noviny (nebudeme si dělat iluze, že Babiš na svěřenský fond Agrofertu, kam patří i vydavatelství MAFRA, ve skutečnosti nemá žádný vliv) Babiš útočí na své protivníky a prosazuje své zájmy – většinou sice skrytě, tím spíše je to ale podpásové jednání. Útoky na bývalou ministryni Karlu Šlechtovou či nedávná kauza se zadáváním témat pro články, kvůli níž z Lidových novin odešla celá řada redaktorů včetně známé válečné zpravodajky Petry Procházkové, jsou jen špičkou ledovce. Mimochodem, Karla Šlechtová rozhodně nepatřila mezi mnou oblíbené politiky, ale držím se zásady, že pokud vznikne nějaký spor, měly by možnosti k řešení mít obě strany stejné. To však není možné, má-li jedna strana převahu a proti svému protivníkovi nachystané „kompro“.

Myslíte si tedy, že kdyby se pan Michálek dostal do Senátu ČR, bude hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí? Ať si každý odpoví sám. Ale dle mého názoru by pan Michálek jen těžko prosazoval názory, které by nebyly v souladu s názory Andreje Babiše.

 

Hana Žáková rozumí lidem

Třebíčsko potřebuje v Senátu co nejlepšího zástupce. Člověka, který rozumí problémům lidí, který mezi ně denně chodí a chápe je. Člověka, který se vypracoval od píky, který dovede uvažovat zdravým selským rozumem. Člověka, který bude mít své názory. Člověka, který bude čestný, spravedlivý a férový. Taková je v mých očích Hana Žáková, a proto ještě jednou opakuji: „Třebíčský objektiv podporuje Hanu Žákovou v její kandidatuře do Senátu ČR.“

 

Souhlasíte-li tedy s výše uvedenými argumenty, přijďte také podpořit Hanu Žákovou ve druhém kole senátních voleb, které proběhne v pátek 12. a v sobotu 13. října 2018 (v pátek od 14.00 do 22.00 hodin, v sobotu od 8.00 do 14.00 – volební místnosti zůstávají stejné jako v prvním kole). Hlasovací lístky dostanete přímo ve volební místnosti.

 

FB Hany Žákové najdete zde.


Autor: Milan Krčmář, redaktor Třebíčského objektivu

Publikoval: -mk-

Čtěte také

3. 4. 2020 - Zachovejme Knihkupectví Jakuba Demla v Třebíči

Současné časy jsou zlé, knihkupci nejsou výjimkou.

23. 11. 2019 - Akce Daruj dvakrát opravdu pomáhá. A to nejen finančně

Malé Nele přinesl úlevu jen pohled na obrazy.

18. 11. 2019 - Takový křest knihy dokonce ani Praha ještě neviděla

Román Bezejmenní se dočkal křtu i v Praze – kde nikdo nečekal, jak skvěle se dá taková událost také ztvárnit.
Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Trebicsko.cz
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2020

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist