Dnes je 19. května 2024, svátek má Ivo, zítra Zbyšek.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Výstava Daruj dvakrát je velmi úspěšná – obrazy už se prodávají

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - 7. 11. 2018

Výstava Daruj dvakrát přináší radost mnoha lidem.
Výstava Daruj dvakrát přináší radost mnoha lidem.
foto: Milan Krčmář

Zajímavé je, že obrazy na výstavě budou postupně měněny – prodá-li se nějaký, nahradí jej jiný.


První den a hned několik prodaných obrazů. Možná ani sami pořadatelé z Centra podpory rodin Ruth nečekali, že jejich výstava v Galerii Předsálí v třebíčském Národním domě vzbudí tak velký zájem. Přímo na vernisáži se totiž našlo několik kupců, kteří si vystavená díla zamlouvali.

Výstava je postavena na jednoduché, avšak o to více dojemné myšlence. Zhruba dvě desítky regionálních umělců do ní věnovaly svá díla, která si zájemci mohou zakoupit. Výdělek pak podpoří Centrum Ruth, spadající pod Oblastní charitu Třebíč, které pomocí vybraných prostředků pomůže rodinám v nouzi.

Nejedná se jen o nouzi materiální, ale i citovou, kterou pak Centrum Ruth pomáhá řešit.

„Může se stát, že si rodiče se svými dětmi, hlavně těmi dospívajícími, nerozumějí, děti se vůči nim vymezují a uzavírají se,“ zamyslela se při zahájení výstavy koordinátorka Centra Ruth Helena Marečková. „Často také mezi manželi nebo partnery dochází k nedorozumění, vzájemně se odcizují.“

Právě to jsou situace, které pak vyžadují radu a odbornou pomoc. Centrum Ruth podporuje rodiny radou, ale i různými akcemi, na nichž se jejich členové mohou stmelit.

 

Dík každému, kdo pomáhá

Každý, kdo si na výstavě Daruj dvakrát zakoupil či zakoupí obraz, nepřímo pomáhá právě při řešení takových situací nebo třeba nepřímo přispívá na rodinné akce, jako je Letem světem s Rodinsonem či Závody kočárků.

Vystavené obrazy stojí opravdu za zhlédnutí – a lákají i jména jejich autorů. Asi každý Třebíčan zná Zdeňka Šplíchala, Josefa Hrubeše, Milana Nestrojila nebo Borise Kjulleněna. Na výstavě však vystavují i mladší či začínající autoři, také velice kvalitní, nebo fotografové. I to je také důvod, proč na dnešní vernisáž dorazila tak velká návštěva.

„Jsem rád, že jste přišli a že jste tak vyjádřili podporu tomuto projektu,“ pozdravil všechny příchozí ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek, jenž zároveň poděkoval všem umělcům, kteří na výstavu dodali svá díla, zájemcům o tyto obrazy i všem ostatním, kteří charitní činnost podporují jiným způsobem. „Moc si toho vážíme.“

 

Obrazy budou postupně měněny

Zakoupené obrazy ale z galerie hned nezmizí, jen se u nich objeví lísteček s nápisem „Zamluveno“. Po několika týdnech si jej kupec možná odnese, to však neznamená, že by na jeho místě zůstala holá zeď. Nahradí jej jiný, neméně tak kvalitní. Vyplatí se tedy výstavu navštívit vícekrát. I kdyby se stalo, že vámi vyhlédnuté dílo před vámi zakoupil již někdo jiný, je možné, a lze říct, že velice pravděpodobné, že vás zaujme „obraz-náhradník“. I jeho zakoupením podpoříte dobrou věc, darujete prostředky Centru Ruth – a darujete-li daný obrázek někomu blízkému, darujete jím také radost. Obrazy nejsou drahé, jejich ceny začínají na 200 Kč. Jejich katalog najdete zde.

 

Výstava, jejíž vernisáž vtipně moderoval Pavel Palovčík a o kulturní vystoupení se postaraly Anna Kolaříková s Janou Jedličkovou, potrvá až do konce prosince. Celý projekt zaštiťuje europoslanec Tomáš Zdechovský, přímo třebíčskou výstavu Okresní hospodářská komora Třebíč. Prostory na ni poskytlo MKS Třebíč.

 

Fotogalerii najdete zde.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist