• První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE – MBL 1:4 – Hokejové Třebíči skončila nadmíru úspěšná sezona (na zápasy 0:4)

SPORT - HOKEJ - 15. 3. 2014

Mladá Boleslav je prvním postupujícím do baráže o hokejovou extraligu.

Rozhodlo o tom dnešní semifinálové utkání, ve kterém Středočeši porazili Horáckou Slavii Třebíč na jejím vlastním ledě 4:1 a celkově tak sérii zvládli odehrát na nejnižší možný počet čtyř zápasů. Třebíčským hokejistům tím sice skončila sezona, truchlit však rozhodně nemusejí – účast mezi čtyřmi nejlepšími celky první ligy lze považovat za výsledek, který je prakticky vrcholem možností zdejšího hokejového klubu.

Mladá Boleslav hned v první třetině potvrdila, že její doménou jsou přesilovky. Na rozdíl od Třebíče. Ta sice už po 41 vteřinách hry také dostala možnost početní výhody, ovšem nic jí to nebylo platné – až na Dolníčkovu střelu přímo do Willa nedokázala proti soupeři nic vymyslet. Oproti tomu Středočeši zkraje sedmé minuty oplatili Fořtovo podražení, když Toman přesně trefil šibenici Falterovy branky, a o půldruhé minuty později v prakticky totožné akci zvýšili už na 2:0. Tento přesilovkový gól z Ovčačíkovy hokejky lze považovat za opravdu zbytečný, protože jím hosté potrestali nedisciplinovanost Třebíčských, kteří si oslabení vykoledovali za hru v šesti. Boleslav byla opravdu mnohem lepší jak v útoku, tak defenzivě, domácí se jen ztěžka prodírali její obranou a Willa až do konce první dvacetiminutovky prakticky neohrozili.

Šanci na snížení měl Čech ve 27. minutě, pouze však pořádně vyprášil Willovu lapačku. Vzápětí se ale zablesklo na druhé straně, kde se před Falterem zčistajasna zjevil Výborný. Špatně však zpracoval kotouč, a zakončit se mu proto nepovedlo. Stejný výsledek měl i Nouzův pokus ve 33. minutě, kdy obrovská šance hostujícího forvarda skončila na betonu třebíčského gólmana. Takové štěstí však Třebíčští už neměli ve 36. minutě, kdy Lenc zakončil do zcela odkryté klece.

Ve třetí třetině se konečně dočkali i domácí, když ve 42. minutě Fořt propálil Willa z mezikruží. Leč za necelé čtyři minuty byl rozdíl opět o tři branky. Jarůšek se dostal k odraženému kotouči a na druhý pokus se mu jej podařilo propasírovat za Falterova záda. Boleslavští fanoušci si žádali bůra a málem se jim jejich přání opravdu splnilo – právě Jarůšek se při oslabení v 53. minutě utrhl domácím obráncům, jeho brejk ale Falter bravurně vychytal. To už bylo jasné, že hosté si svůj náskok pohlídají a toto utkání je pro Třebíč poslední v sezoně. Oba fanouškovské kotle začaly mohutně slavit – boleslavský postup do baráže o extraligu, třebíčský velmi úspěšnou sezonu, v níž se Horácká Slavia dostala mezi nejlepší čtyři týmy první ligy. Třebíč tak sice tento zápas prohrála 1:4 a sérii se Středočechy 0:4, celkově se ale jedná o naprosto skvělé umístění, které by ještě v polovině tohoto ročníku tipoval jen málokdo.

Branky a nahrávky: 42. Fořt (Kaut, Přibyl) – 7. Toman (Výborný, Vrbata), 9. Ovčačík (Mikulík, Klimenta), 36. Lenc (Jarůšek), 46. Jarůšek (Broš, Mikulík)