Dnes je 6. července 2022, svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus, zítra Bohuslava.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE – HBR 1:2 pp – Rebelové odvrátili třebíčský match-ball a poslali sérii zpátky do Brodu

SPORT - HOKEJ - 27. 2. 2014

Ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série 1. hokejové ligy mezi Horáckou Slavií Třebíč a Havlíčkovým Brodem mohli třebíčští hráči už definitivně rozhodnout a postoupit do semifinále.


Stačilo jim k tomu jediné – porazit Rebely, nad kterými vedli už 3:0 na zápasy. Ty byly dosud nesmírně vyrovnané, každé utkání se vždy muselo prodlužovat, dvakrát vítěze určily až samostatné nájezdy. I dnes byl stav po normální hrací době nerozhodný, a napínavý duel proto vstoupil do prodloužení. V něm se však tentokrát radovali hosté, kteří vstřelili vítěznou branku na konečných 2:1 pro svůj tým a snížili stav série na 1:3. Znamená to tedy, že série bude pokračovat pátým zápasem, který se odehraje 2. března v havlíčkobrodské Kotlině.

Třebíčští do zápasu vstoupili opravdu šťastnou nohou, protože hned ve třetí minutě při přesilovce vstřelili úvodní branku utkání, když Bilčíkovu pumelici od modré doklepl za Kacetla Fořt. Jen o chvíli později si o gól říkal závar před Kacetlem, který už měl puk mimo svůj dosah – jeden z obránců však nebezpečnou situaci vyřešil za něj. Minutu poté se na brodskou branku řítili Dolníček s Dočekalem, Dolníčkova střela ale lízla Kacetlovu masku a kotouč skončil v ochranné síti. Rebelové se ke slovu dostali až kolem 12. minuty, kdy po Kautově vyloučení hráli přesilovku. Falter ale jejich střelu od modré pokryl a o zbytek se postarala bránící čtveřice. Horácká Slavia měla v první dvacetiminutovce jasně navrch, hosté se před Faltera dostávali jen velmi sporadicky.

Poněkud jiný obraz nabídl začátek druhé třetiny, v jejíž páté minutě při přesilovce Rebelové vyrovnali. Ovšem s notným přispěním Třebíčských, kteří chtěli puk odklidit do bezpečí, což provedli až moc důkladně – přímo do své branky. Vyrovnávací gól, který byl připsán Maliníkovi, nalil Havlíčkobrodským do žil novou mízu. Rázem ožili, usadili se v útočném pásmu a Třebíči velmi znepříjemňovali život. Ve 28. minutě na své hokejky málem přidali druhý zářez, ale Falter předvedl fantastický zákrok, když skokem, jaký by mu mohl závidět leckterý atlet, zlikvidoval Kadlecovu střelu do odkryté branky. Třebíčští pak s hosty srovnali krok, hra se přelévala ze strany na stranu, diváci viděli i několik šancí, ale žádný gól.

V podobném duchu se odvíjela i třetí část, hra se však poněkud přiostřila, a tak nebyla nouze o zákroky na hranicích pravidel. A někdy i za hranicemi – jako třeba ve 48. minutě, kdy třebíčský Dvořáček od Peroutky inkasoval ránu hokejkou do obličeje. Viník dostal zdvojnásobený trest, nicméně Horácká Slavia ani přes dobrý pressing a solidní šance třeba v podobě Lašovy teče nedokázala čtyřminutovou přesilovku využít. K vážnějším gólovým příležitostem až do konce normální hrací doby nedošlo, a proto tato čtvrtfinálová série počtvrté ze čtyř zápasů vstoupila do prodloužení.

Z něj neuběhlo ani půldruhé minuty a vše bylo jasné – Havlíčkův Brod odvrací třebíčský match-ball a posílá tuto sérii zpět do Kotliny. Stalo se tak díky Maliníkovi, který ze vzduchu za Falterova záda dorazil Kolafovu vyraženou střelu.

 

Branky a nahrávky: 3. Fořt (Bilčík, Čuřík) – 26. Maliník, 62. Maliník (Kolafa).

Diváků: 1970.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2022

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist