Dnes je 6. července 2022, svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus, zítra Bohuslava.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE-BNJ 3:0 – Třebíčští hokejisté zastavili vítěznou sérii Benátek

SPORT - HOKEJ - 8. 2. 2014

Po vyhraném vysočinském derby s Jihlavou čekal Horáckou Slavii další těžký zápas.


Do Třebíče přijely 8. února Benátky nad Jizerou, které ve svém mocném finiši o co nejlepší umístění pro play-off neprohrály už sedm utkání v řadě. Tomu nasvědčovalo i utkání na třebíčském zimním stadionu, které bylo po čtyřicet minut velmi vyrovnané. Vše nakonec rozhodla poslední část, kdy Benátky udělaly několik chyb, jež Třebíčští bez pardonu potrestali a soupeře domů poslali s nulou.

Prakticky hned po úvodním vhazování poslal Schwarzovi v benátecké brance jedovatý pozdrav Laš, pak se ale domácí dostali do útlumu a ze hry měli delší dobu více hosté. Hned ve třetí minutě byl vyloučen domácí Malena a Benátky díky početní výhodě několikrát nebezpečně prověřily třebíčského gólmana Novotného. Podobná situace se opakovala o chvíli později, kdy na trestné lavici pro změnu seděl Čejka. Tehdy byli hosté asi nejblíže gólu, Kajínkovu střelu však zastavila tyč. Poté už se ale začala prosazovat i Horácká Slavia, v 16. minutě se do šance dostal Nahodil a vzápětí po něm Fořt. Tatáž dvojice si vypracovala šanci i v 19. minutě, Fořt však Nahodilovu přihrávku těsně před Schwarzem nedokázal zpracovat, a tak první třetina skončila bez branek 0:0.

Začátek druhé části byl poměrně vyrovnaný, příležitosti ke skórování byly na obou stranách, žádná však neskončila gólem. V polovině utkání iniciativu převzala Třebíč. Ve 29. minutě nedotáhl domácí Dočekal svůj blafák až do konce, ve 33. minutě pak Fořtovi před prázdnou brankou přeskočil puk hokejku. V závěru dvacetiminutovky se však Benátky také přihlásily o slovo. Ve 36. minutě měl Novotný co dělat s Bártovou pumelicí, o půldruhé minuty později vznikla před třebíčskou klecí nepřehledná skrumáž. Ta skončila u Maďara, který v rozhodující chvíli nedokázal usměrnit puk do odkryté brány. Diváci tak gól neviděli ani ve druhé třetině.

Pokud si snad ale někdo po čtyřiceti minutách chtěl stěžovat, že hokej bez gólů nemá žádnou šťávu, vše mu vynahradila poslední perioda. Začalo to 47. minutou, kdy Třebíč potrestala Krejčíkovo vyloučení – díky Dolníčkovi, jenž poslal přesný pas zpoza benátecké klece na Dočekala, který trochu se štěstím propasíroval puk za Schwarzova záda. Stadion se ještě ani nepřestal radovat a bylo to o dvě branky – a zase v tom měl prsty Dočekal, když po buly před Schwarzem na chlup přesně nahrál na Laše, který ukázkovým volejem propálil hostujícího gólmana. Ani to ale domácím nestačilo. V 56. minutě putoval benátecký Ulrych za hákování na trestnou lavici, kde si ale moc dlouho neodpočinul. Hned po dvanácti vteřinách jeho vyloučení předvedli výbornou spolupráci Čuřík s Nahodilem, jenž stanovil konečné skóre na 3:0 pro Horáckou Slavii.

 

Branky: 47. Dočekal, 52. Laš, 56. Nahodil.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2022

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist