• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

ČF1: TRE-HAV 8:2 – Erat se čtyřmi góly a Havířov s debaklem

SPORT - HOKEJ - 18. 2. 2015

První hokejová liga dnes vstoupila do své nejočekávanější fáze – play-off. Třebíč jeho čtvrtfinále zahájila na svém ledě proti Havířovu.

Horácká Slavia byla od začátku jasně lepším celkem, hned první třetinu vyhrála 3:0. V 11. minutě Zdráhal využil přesilovku a o čtyři minuty později v taktéž početní výhodě se trefil Erat. Ten byl i autorem třetí branky, když v 19. minutě přečetl hru Slezanů a kolem jejich zkoprnělých obránců prokličkoval až k Danečkovi, jehož překonal ukázkovým blafákem.

Jasně pro domácí vyzněla i druhá část, kdy nejprve Wasserbauer přetavil v gól svoji bekhendovou střelu pod břevno, čímž vyhnal Danečka z jeho svatyně, kterou hostující gólman přepustil Matouškovi, aby následně v polovině utkání Erat lehkou tečí završil svůj hattrick. Hosté poté snížili, když se ve zmatku před Horčičkou nejlépe zorientoval Chmielewski, vzápětí však opět padla branka na druhé straně po ukázkové spolupráci Petrušky s Raškou. Závěr třetiny poznamenalo velmi nepříjemné zranění havířovského brankáře Matouška, který při dvojnásobné třebíčské přesilovce po střele jednoho z domácích útočníků zůstal ležet otřesen na ledě. Na jeho místo poté opět nastoupil Daneček.

Přesilovka pět proti třem pokračovala i na začátku třetí dvacetiminutovky, čehož využil hned po 14 vteřinách hry Erat. Radost z jeho čtvrté trefy v zápase trochu zkalil velmi laciný gól hostů o minutu později, kdy si Třebíčští tečovali puk do vlastní sítě. Na konečném výsledku to však nemohlo vůbec nic změnit, Havířov navíc ještě jednou inkasoval v 58. minutě, kdy další přesilovou hru zužitkoval Raška.

První utkání vyřazovací části tak Třebíč zvládla na jedničku, Havířov bude muset naopak na tuto blamáž zapomenout. Zda se mu to povede, uvidíme již zítra, kdy čtvrtfinále play-off 1. ligy pokračuje druhými zápasy.

Branky a nahrávky: 11. Zdráhal (Čuřík, Bartoň), 14. Erat (Bartoň), 19. Erat (Havel), 24. Wasserbauer (Pekr), 30. Erat (Holík, Bilčík), 38. Raška (Petruška, Vodný), 41. Erat (Havel, Holík), 58. Raška (Řípa, Petruška) – 37. Chmielewski (Loskot, Jiránek), 42. Jiránek.

Diváků: 2130.

Autor: Milan Krčmář