Dnes je 6. července 2022, svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus, zítra Bohuslava.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

ČF4: HAV-TRE 3:4 – Třebíč ubránila těsné vedení a postoupila do semifinále

SPORT - HOKEJ - 23. 2. 2015

Třebíč (v červeném) přetlačila Havířov a postoupila do semifinále
Třebíč (v červeném) přetlačila Havířov a postoupila do semifinále
foto: Milan Krčmář, archiv T. objektivu

Horácká Slavia se dnes opět představila na havířovském ledě, aby se Slezany absolvovala již čtvrtý, a jak se ukázalo rozhodující čtvrtfinálový zápas.


 

Slezané v sérii prohrávali již 0:3, což znamenalo, že toto utkání musejí vyhrát, aby odvrátili vyřazení. Lépe však do zápasu vstoupili hosté, kteří ve 4. minutě vyrobili hosté před Danečkovou svatyní pořádný závar. Domácí gólman však všechny jejich šance zkušeně vychytal a svými zákroky vybídl své spoluhráče ke zteči. V 10. minutě se za třebíčskou brankou ocitl Tomi, jenž na milimetry přesně našel Haase číhajícího mezi kruhy, který se z voleje trefil do místečka nad Horčičkovou lapačkou. Havířovu však vedení nevydrželo dlouho, protože ve 14. minutě Králík dorazil za Danečka odražený puk a srovnal na 1:1.

Druhá třetina vypadala, že snad už skončí bezbrankově, na jejím konci však Horácká Slavia Slezanům uštědřila dvě rány, které předznamenaly výsledek nejen tohoto utkání, ale i celé čtvrtfinálové série. Nejprve ve 38. minutě vyrazil na zteč Havel, který šikovně počkal na Danečkův pohyb, aby vzápětí havířovskému brankáři prostrčil puk mezi betony, minutu poté Wasserbauer trefil odkrytou domácí branku. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro hosty.

Havířov se ale nevzdal a do třetí části vlétl jako na koni. Jeho tlak přinesl ovoce ve 45. minutě, kdy Tomi dorazil Stuchlíkovu střelu za bezmocného Horčičku. Domácích byl plný led, neustále zakládali nové útoky – a v 52. minutě dokonce vyrovnali, nicméně tato branka nemohla být uznána pro předchozí ofsajd. A tak se opět potvrdilo známé nedáš-dostaneš. Dvě minuty poté Pekr objel havířovskou branku, nahrál na Wasserbauera, který podobně jako u svého prvního gólu trefil odkrytou klec. Bylo to zase o dvě branky, vzápětí však Erat nabídl Havířovu šanci v podobě svého vyloučení. Příležitost za pačesy chytil Zdráhal, který z Horčičkovy branky vymetl všechny pavouky. Stav 3:4 domácím pořád dával určitou naději, a tak 46 vteřin před sirénou poslali trenéři Danečka na střídačku a zkusili hrát se šesti muži v poli. Powerplay však domácím nevyšla, Horácká Slavia se jejich tlaku ubránila a vyhrála i čtvrtý, a tedy rozhodující zápas. Do semifinále tak Třebíč postupuje v nejkratším možném čase, pro Havířov letošní sezona končí.

 

Branky a nahrávky: 10. Haas (Tomi, Zdráhal), 46. Tomi (Stuchlík), 58. Zdráhal (Ostrčil) – 14. Králík (Vodný), 38. Havel (Wasserbauer, Čuřík), 39. Wasserbauer (Pekr, Holík), 55. Wasserbauer (Pekr)

 


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2022

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist