Dnes je 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch, zítra Jiří.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

ZUŠ zahájila oslavy 70. výročí svého založení

OSTATNÍ - OD VÁS - 24. 4. 2015

ZUŠ Třebíč u příležitosti svých sedmdesátin připravila výchovné koncerty.
ZUŠ Třebíč u příležitosti svých sedmdesátin připravila výchovné koncerty.
foto: ZUŠ Třebíč
Tančím! Tančíš? Tančíme!!! Této akce se zúčastnilo kolem stovky tanečníků.

Třebíčská základní umělecká škola letos slaví už 70 let. K tomuto výročí připravili učitelé a žáci řadu zajímavých kulturních akcí.


ZUŠ Třebíč uspořádala ve středu 8. dubna 2015 tradiční výchovné koncerty pro děti z MŠ a žáky prvního stupně ZŠ. Z výchovných koncertů se stala tradice, která se těší velkému zájmu. Také proto letos organizátoři zvolili pro prezentaci všech čtyř oborů školy velký sál Fóra. Výchovný koncert zahájil celou sérii akcí, které se konají k 70. výročí založení ZUŠ Třebíč. Všechny finančně podpořil Grantový systém Zdravého města Třebíč.

Výchovné koncerty pro školáky i předškoláky
První výchovný koncert začal v 8.30 a byl určen žákům prvního stupně ZŠ. Program byl rozdělen podle skupin hudebních nástrojů a prokládán výstupy literárně dramatického a tanečního oboru. Koncert zahájila skupina dechových žesťových a dřevěných nástrojů. Další část programu patřila skupině smyčcových a strunných drnkacích nástrojů. Prostor mezi oběma skupinami vyplnil taneční soubor Arabes. Nyní se již na pódiu připravily klávesové nástroje: akordeony, klavír a elektronické klávesové nástroje. Po tanečním vystoupení žáků Pavly Wolfové si na závěr všichni účinkující i posluchači zazpívali písničku Kočka leze dírou.
Druhý koncert začal v 10.00. Místa v hledišti tentokrát zaujaly děti z MŠ a publikum to bylo vynikající. I program se změnil, ale průvodci z řad žáků literárně dramatického oboru zůstali a dětem opět představili základní skupiny hudebních nástrojů. Sálem se rozezněl zvuk trubek, zobcových fléten souboru Flauto Rimbombo i tria příčných fléten. Pěvecký sbor přidal pohádku Jak šel buben do světa, housle pak známou melodii z večerníčkového seriálu Včelí medvídci a elektronické klávesové nástroje Mravenčí ukolébavku od mistra hudby pro děti Jaroslava Uhlíře. Žáci tanečního oboru připravili na závěr koncertu pohádku Šípková Růženka. Mladí posluchači se během programu neváhali připojit zpěvem i tleskáním do rytmu.
Ani žáci výtvarného oboru na děti z MŠ a ZŠ nezapomněli. Připravili pro ně upomínkové kartičky i výstavu svých prací v předsálí.
Naše doba potřebuje mladou generaci, která bude vyhledávat, rozumět a vážit si umění – ať už je napsané v notové osnově, v divadelním scénáři, v choreografických pokynech nebo namalované na plátně. A právě od toho jsou tu výchovné koncerty.

Tančím, tančíš, tančíme aneb Můžeme se těšit na další akce
Další akci Tančím! Tančíš? Tančíme!!!, která je součástí oslav 70. výročí založení ZUŠ Třebíč, připravil taneční obor školy. Jednalo se o 1. ročník velkého tanečního happeningu, jenž proběhl ve středu 22. dubna od 16 hodin před kulturním zařízením Pasáž. Publikum mohlo vidět na jednom místě a ve stejnou chvíli více než 100 tanečníků nejrůznějšího věku a ukázku mnoha tanečních stylů. K tanci žáků tanečního oboru se mohli připojit i diváci, pro které byla připravena výuka jednoduché choreografie.
Před Pasáží se v ten den sešlo kolem 500 lidí a akce se i díky teplému slunečném počasí skvěle vydařila. A nejen na tanečnících byla patrná velká energii a radost z pohybu.
Za necelý měsíc nás čekají další koncerty, které jsou pokračováním oslav 70. výročí založení ZUŠ. Ve dnech 20. května, 25. května a 4. června se budou konat koncerty pro Domovy pro seniory v Třebíči, 3. června koncert Těšíme se na prázdniny a 20. června Koncert bývalých žáků školy – absolventů, kteří se dál věnují oboru, jejž v naší ZUŠ navštěvovali.
Přijměte předem naše srdečné pozvání.


Autor: ZUŠ Třebíč

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist