Dnes je 26. února 2024, svátek má Dorota, zítra Alexandr.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Do přírodovědné expozice a depozitáře se dostanete zdarma

KULTURA - POZVÁNKY - 5. 5. 2015

Přírodovědná expozice Muzea Vysočiny Třebíč
Přírodovědná expozice Muzea Vysočiny Třebíč
foto: archiv Kraje Vysočina

Návštěvníci třebíčského muzea se mohou těšit na vltavíny, konzervátorské dílny a mnoho dalšího. Otevřena bude i pobočka v Moravských Budějovicích.


Zcela zdarma bude v neděli 17. května zpřístupněna přírodovědná expozice Muzea Vysočiny v nově zrekonstruovaném třebíčském zámku. Kromě komentovaných prohlídek zde na rodiny s dětmi bude čekat také interaktivní program, odpoledne navíc své dveře otevře i jinak nepřístupný depozitář na Kosmákově ulici. To vše díky Mezinárodnímu dni muzeí, který celosvětově připadá na 18. května.

„Hlavním cílem je poukázat na význam muzeí a zprostředkovat setkání v muzeu, letos pod heslem Muzea pro udržitelnou společnost,“ vysvětluje Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Kraje Vysočina, pod nějž třebíčské muzeum spadá. „V rámci celé společnosti jsou muzea zařízení, která právě slouží jejímu rozvoji. Tyto instituce uchovávají odkazy minulosti a přítomnosti s úsilím o zachování kvalit a možností současného života budoucím generacím. Jednou z největších současných celosvětových výzev je přizpůsobení moderního způsobu života limitům přírody. Mezinárodní den muzeí se slaví již od roku 1977 a v loňském roce se oslav účastnil rekordní počet 35 tis. muzeí ve 145 zemích světa.“

 

Návštěva depozitáře s rezervací

U příležitosti Mezinárodního dne muzeí umožní Muzeum Vysočiny Třebíč návštěvníkům zdarma vstoupit do fascinujícího světa neživé přírody a v expozici obdivovat například výjimečnou kolekci moravských vltavínů. Další podstatná část sbírek je uložena v moderním depozitáři na Kosmákově ulici v Třebíči, ve kterém panuje přísný režim. Zcela výjimečně při příležitosti pětiletého výročí od zahájení provozu depozitáře bude do této kompletně zrekonstruované budovy rovněž umožněn vstup veřejnosti, která si bude moci prohlédnout botanický depozitář, odborná pracoviště a konzervátorské dílny. Představena bude práce muzejníka v podobě putování herbářové položky do depozitáře, zpracování sbírkového předmětu včetně dokumentace a evidence v počítačovém systému DEMUS. S ohledem na speciální režim objektu je nutné si návštěvu depozitáře předem rezervovat na tel. č. 568 408 890, neboť počet míst je omezen. V rámci nedělních oslav budou též zdarma zpřístupněny expozice Muzea řemesel v Moravských Budějovicích – pobočky třebíčského muzea.


Autor: Milan Krčmář (s využitím materiálů Kraje Vysočina)

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist