Dnes je 15. června 2024, svátek má Vít, zítra Zbyněk.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Petr Kapinus se vrací – 19. září odehraje velký koncert

OSTATNÍ - ROZHOVORY - 24. 8. 2015

Petr Kapinus (vpravo)
Petr Kapinus (vpravo)
foto: archiv Marcely Bazalové

Skupina Bagr a Petr Kapinus. Dvě legendy, které nerozlučně patří k sobě. Nyní "Kapin" oživí vzpomínky a po letech opět předstoupí před své fanoušky.


Mezi těmi Třebíčáky, jimž bylo před patnácti až třiceti lety "náct", se asi najde jen málokdo, kdo by neznal jméno Petr Kapinus. Frontman tehdejší třebíčské beatové legendy, skupiny Bagr, charakteristický svými dlouhými vlasy, kterými se sice nelišil od ostatních mániček, ale každopádně s nimi hodně vyčníval mezi svými kolegy v pedagogickém sboru. "Kapin" z Bagru oficiálně odešel po 17 letech v roce 2000, od té doby ho diváci mohli vidět vystupovat ještě čtyřikrát. Nyní se vrací opět – v sobotu 19. září v hale Spartaku odehraje tříhodinový koncert, který bude průřezem jeho celoživotní hudební kariérou.

Společně s Petrem na pódiu vystoupí Pavel Vašíček, Zdeněk Bourek, Jiří Petrus, Vladimír Čupřina Sovák, Zdeněk Pecka a Petr Zejda.

 

Petře, jak dlouho se takový koncert připravuje?

Uspořádat velký koncert na kvalitní úrovni není maličkost. Příprava s producenty koncertu začala už v listopadu loňského roku, takže v den konání koncertu to bude zhruba 11 měsíců.

 

Vím, že jsi v posledních letech zásadně odmítal účast na vzpomínkových vystoupeních Bagru a veřejných vystoupeních vůbec. Co tě přimělo změnit názor?

Bagr jsme založili v roce 1983, odejít jsem se rozhodl tak trochu symbolicky v roce 2000. Zpíval jsem 17 let a cítil jsem se opravdu hodně vyčerpaný. Pak jsem vystoupil ještě čtyřikrát. Přesto se mě stále lidé ptají, kdy bude další vystoupení. Čas uzrál, shodou okolností patnáct let po mém oficiálním odchodu, takže proto letos a přímo v Třebíči.

 

Naprosto nezapomenutelný byl tvůj koncert na třebíčském zimním stadionu. Proč tentokrát sportovní hala?

Na toto vystoupení vzpomínám velice rád a zimní stadion byl i tentokrát v užším výběru. Nicméně producenti přišli s návrhem uspořádat koncert ve sportovní hale Spartaku a tato myšlenka mě docela nadchla. V Třebíči není moc míst, kde by se dal uspořádat takto velký koncert, a tato hala je určitě schopna uspokojit jak publikum, tak kapelu. Pozitivem také je, že profesionální zvukaři v ní dokáží připravit ozvučení na špičkové úrovni o něco snáz než na zimním stadionu.

 

Kdo se vedle tebe objeví na pódiu?

Za těch 17 let se kolem mě vystřídalo opravdu hodně muzikantů. Ale přesto byla moje volba docela jednoduchá. Budou to kluci, kteří se mnou hráli přibližně od roku 1993 do roku 2000. Na bicí bude hrát Láďa Čupřina Sovák z Třebíče, na baskytaru Jirka Petrus z Ledče nad Sázavou, na kytary Pavel Vašíček z Třebíče a Zdeněk Bourek z Pelhřimova, a svými vokály mě podpoří Petr Zejda z Velkého Meziříčí a Zdeněk Pecka z Českých Budějovic. Samí vynikající muzikanti, většina z nich stálé aktivní ve svých hudebních projektech. Je to sestava, se kterou si nejvíc rozumím na pódiu i mimo něj.

 

Musím říct, že pro pro několik generací fanoušků tak zvaného starého Bagru je to nečekaný dárek, o čemž svědčí i prodej vstupenek v předprodejích. Na jaký repertoár se můžou těšit?

Bude to tříhodinový průřez celou mou kariérou v Bagru. Na koncertě zazní 45 skladeb, od těch nejstarších až po ty, se kterými jsem se loučil s našimi příznivci.

 

Tříhodinový koncert je docela nevídaná záležitost a hlasivky zpěváka jsou jemným nástrojem. Zvládnou to?

Já neponechávám nic náhodě. Hlasivky cvičím několikrát týdně, abych byl v co nejlepší kondici. Samozřejmě nejvíc se bojím nachlazení těsně před koncertem. To zase neponechávají náhodě producenti a mají zajištěný i náhradní termín. Samozřejmě stát se může cokoli i muzikantům, takže náhradní termín je určitě namístě.

 

Každého asi bude zajímat, jestli se jedná o Tvůj comeback, nebo opravdu o výjimečnou událost?

Určitě se jedná o výjimečnou událost. Na koncert se těším, ale o jeho opakování v této chvíli určitě neuvažuji.

 


Autor: Marcela Bazalová a Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist