Dnes je 23. února 2024, svátek má Svatopluk, zítra Matěj.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Přijďte také oslavit deset let sboru Coruscante

KULTURA - POZVÁNKY - 3. 10. 2016

Sbor Coruscante slaví už deset let. Přijďte jeho členům poblahopřát.
Sbor Coruscante slaví už deset let. Přijďte jeho členům poblahopřát.
foto: Coruscante

Jeho členové pro vás připravili hned čtyři koncerty. Těšit se můžete i na vizuální zážitek.


Radost z hudby, ze zpěvu a ze společně strávených chvil... To všechno spojuje členy smíšeného pěveckého sboru Coruscante. Většina členů se sborovému zpěvu věnuje již od školních let. Někteří zpěváci zpívali ve sboru sdružení Studio Cantus Slunko pod vedením Heleny Noskové, nebo se přidali později v jeho komorním sboru, jiní pocházejí z DPS Resonance Heleny Valové či DPS Campanella Drahomíry Chaloupecké, někteří zpěváci přišli sami od sebe.
Letos je to již 10 let, co sbor Coruscante na svých koncertech předává tuto radost a pohodu mnoha posluchačům. Od počátku jej vede sbormistryně, učitelka ZUŠ Třebíč, hráčka na několik hudebních nástrojů a iniciátorka řady kulturních projektů Anna Kolaříková.
Kromě samostatných koncertů vystupuje toto amatérské těleso na nejrůznějších významných akcích, vernisážích, pořádá benefiční koncerty. Též se účastní přehlídek a festivalů. Mezi největší úspěchy sboru patří bronzové pásmo z mezinárodní soutěže Young Prague 2007 a zlaté pásmo z října 2010 ze soutěžního festivalu zaměřeného na sborovou populární hudbu v Jirkově.
Repertoár sboru je pestrý a nijak žánrově ani jazykově omezený. Zahrnuje starou muziku, spirituály, pop, ale i soudobou hudbu. V prosinci 2010 sbor úspěšně uvedl premiéru Písní ze Sionu soudobé skladatelky Lenky Sarah Žalčíkové v krásných prostorách třebíčské Zadní synagogy. Další velké dílo - Magnificat britského skladatele Johna Ruttera - nastudoval sbor v roce 2013 a pro velký úspěch reprízoval i v roce 2015.
Coruscante spolupracuje se sólisty, s jinými sbory i s instrumentalisty, účastní se rovněž koncertů mimo kraj Vysočina i také v zahraničí.

Čtyři koncerty během dvou týdnů
V rámci oslav deseti let od založení sboru se uskuteční hned několik koncertů:
V pátek 7. října 2016 v 18:00 se můžete v Městské knihovně v Třebíči stát na chvíli členy sboru, a to na akci nazvané Noc s Coruscante. Zde zažijete Coruscante nejen poslechem, ale i v hudebním workshopu, kde si s nimi společně můžete zazpívat.
V sobotu 16. října 2016 v 19.30 bude budova Fórum v Třebíči patřit benefičnímu koncertu Srdce plné respektu, jehož výtěžek půjde na charitativní účely. Kromě hlavního hosta Lenky Filipové uvidíte a uslyšíme právě Coruscante a light show Magnis.
Pátek 21. října 2016 bude jistě vyvrcholení celých oslav! V bazilice sv. Prokopa v Třebíči se v 19:00 uskuteční koncert, kde sbor uvede skladbu Sunrise Mass současného norského skladatele Ola Gjeila za doprovodu smyčcového orchestru. Poprvé v historii tohoto chrámu, bude sborový koncert doplněn o vizuální zážitek! Krásná hudba v kombinaci se světelnými efekty a jedinečným prostorem baziliky... Není, co dodat, máte se nač těšit.
A v sobotu 22. října 2016 v 15.00 naplní Kamenný sál Muzea Vysočiny Třebíč melodie těch nejúspěšnějších a nejoblíbenějších skladeb, které kdy sbor zpíval.

Pojďte se zpěváky z Coruscante oslavit jejich desetileté výročí! Zažijte tu obrovskou sílu hudby a načerpejte díky ní již zmiňovanou radost, pohodu a energii do našich všedních dnů!


Autor: Coruscante

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist