Dnes je 26. února 2024, svátek má Dorota, zítra Alexandr.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Zahrádkáři v Červené Lhotě pěstují také hrozny

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 23. 10. 2016

Mladí zahrádkáři z Červené Lhoty mohou být na svou práci rozhodně pyšní.
Mladí zahrádkáři z Červené Lhoty mohou být na svou práci rozhodně pyšní.
foto: Milan Krčmář

Dnes v Červené Lhotě na Třebíčsku proběhla zahrádkářská výstava. Zahradničením nejvíc žijí děti, mají ale vzory ve svých rodičích.


K podzimu patří také sklizeň všeho možného ovoce či zeleniny, což mimo jiné dokládají i zahrádkářské výstavy, které v těchto týdnech probíhají nejen ve velkých městech, ale také v maličkých obcích. Jednou z nich je i Červená Lhota na Třebíčsku. V malebné vesničce schované mezi vysokými kopci severně od Třebíče sice žije jen necelých dvě stě obyvatel, tamním zahrádkářům by však jejich výpěstky mohli závidět velkopěstitelé z těch nejvěhlasnějších farem.
„Zdejší zahrádkářská organizace opravdu pracuje,“ potvrdil na dnešní zahrádkářské výstavě (fotogalerie zde) v Červené Lhotě předseda třebíčské organizace Českého zahrádkářského svazu Blažej Bobek, který zároveň vyzdvihl i činnost zdejších mladých zahrádkářů. „Děti musím opravdu pochválit, jejich výpěstky jsou moc pěkné a je vidět, že je práce na zahrádce baví.“

Reklama na jedničku
Mladým zahrádkářům obec poskytuje klubovnu i pozemky, kde si pěstují květiny a zeleninu. Děti kromě nadšení do zahradničení navíc oplývají i obchodnickým duchem, což dokládá jejich výřečnost, s jakou své výpěstky nabízejí.
„Pojďte blíž a podívejte se pořádně,“ vybízí klučina v brýlích. „Kromě zeleniny si u nás můžete koupit i polštářky v podobě malých dýní. A také měsíčkovou mast, kterou si sami vyrábíme.“
„Opravdu sami?“
„No, pomáhají nám s tím rodiče,“ zarazí se rozpačitě mladý zahrádkář, jehož čistá duše si zatím neuvědomuje, že mírná nadsázka patří do každé reklamy, kterou jinak zvládá na výbornou.

Dokonce i hrozny
Je vidět, že děti zahradničením opravdu žijí. Své vzory však mají všude kolem sebe, protože sál kulturního domu je plný výpěstků jejich rodičů, příbuzných a mnoha známých. Dýně, česnek, brambory, jablka, a dokonce i krásné hrozny, které by člověk v téměř podhorské vesničce nečekal. Mnozí vystavovatelé navíc nepocházejí z Červené Lhoty, ale i z přilehlých obcí.
„Letos tuto výstavu pořádáme už potřetí. Kromě vystavených výpěstků je zde letos také ochutnávka třeba marmelád či závinu, máme tu ale i vystavené výrobky upletené z proutí, nahoře pak najdete výstavu obrazů Marie Zmeškalové,“ sdělil předseda červenolhotských zahrádkářů Jiří Onderka.


Jak je vidět, zahrádkářská výstava v Červené Lhotě se každým rokem rozrůstá o nové a nové zajímavosti. Co asi připraví příště?


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist