Dnes je 26. února 2024, svátek má Dorota, zítra Alexandr.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Chystá se jednadvacáté Zámostí. Nabídne třeba Mišíka a Buty

KULTURA - POZVÁNKY - 23. 5. 2017

Podzámecká niva bude během festivalu Zámostí určitě nabitá lidmi jako každý rok.
Podzámecká niva bude během festivalu Zámostí určitě nabitá lidmi jako každý rok.
foto: archiv: Milan Krčmář

Podzámecká niva a okolí se (nejen) hudbou rozezní 2. a 3. června.


Už za dva týdny Třebíč ožije kulturou jako žádný jiný víkend v roce. Jedenadvacátý ročník hudebního a kulturního festivalu Zámostí se na Podzámecké nivě, v židovské čtvrti a vlastně po celém městě odehraje v pátek 2. a v sobotu 3. června, jako vždy první červnový víkend. Zámostí nabídne jak staré známé a oblíbené tváře, tak neohrané a zajímavé kapely.

„Zámostí je letos jednadvacet, čili už jsme dospělí třeba i v Americe, což si zaslouží nějaký super dárek. Však si to představte - vymetená obloha, svítí sluníčko, máte volno, pivko v ruce, kámoši kolem vás a k tomu třeba Vladimír Mišík nebo Zrní. Tomu jsme prostě nemohli odolat a strašně se těšíme,“ vzkazuje za organizátory Tadeáš Mahel.
A do Třebíče se těší i jedna z hlavních tváří letošního Zámostí, již zmíněná kapela Zrní z Kladna. „Do Třebíče jezdíme často a rádi. To město má specifickou kouzelnou atmosféru, a tak se těšíme, že si třeba zase projdeme nová, ještě neprozkoumaná místa. Na Zámostí zahrajeme určitě většinu věcí z nové desky Jiskřící. Je zábavné hrát nové písničky, je to jako baterka, kterou jsme si vytvořili, a teď nás nabíjí,“ říká zpěvák Zrní Honza Unger. O tom, jak Zrní svou hudbou nabíjí publikum, se můžete přesvědčit v pátek 2. června od 22.15 hodin.
Kromě Zrní přijedou do Třebíče například Buty, Vladimír Mišík, Mydy Rabycad nebo taneční stan pod patronací labelu TyNikdy.

Ten, kdo si koupí vstupenku, se kromě programu na Podzámecké nivě může těšit na spoustu dalšího. S páskou Zámostí na ruce budou moci lidé do divadla, městskou věž, dokumenty z Jednoho světa, taneční workshop pod vedením manželů Fenčákových, piknik v zámeckém parku ve spolupráci s Piknikovým klubem a sdružením Nevypusť duši nebo na výstavy. Ta stěžejní, tedy Open Per4mance, se díky spolupráci Zámostí a Muzea Vysočiny Třebíč vrací na zámek. „Výstava bude otevřená až do 2. července. V době konání festivalu bude pro návštěvníky s páskou vstup zdarma a otevírací doba se prodlouží až do 19 hodin,“ zve na výstavu Milan Žížal Maxa z organizačního týmu Zámostí.
Největší částí doprovodného programu Zámostí bývá v posledních letech Zámostí v modrém, které oživuje Židovskou čtvrť. Přijít na něj může zdarma každý. „Co přesně v ulicích bude, neprozradím, myslím, že je dobré se nechat trošku překvapit. Zámostí v modrém se snažíme dělat tak, aby bylo pořád co objevovat,“ dodává Maxa, který nakonec přece jenom nechal trošičku nahlédnout pod pokličku Zámostí v modrém. „Spolupráce s Blankou Fišerovou a projektem Guerilla Poetring přinese do ulic nejen hudbu, světla a báječnou atmosféru, ale hlavně poezii. Rozhodně je na co se těšit, a budu rád, když se do unikátní atmosféry v židovské čtvrti ponoří co nejvíce lidí.“

Veškeré informace o programu lze najít na www.zamosti.cz. Pro návštěvníky Zámostí bude brzy dostupná mobilní aplikace, do které si mohou naklikat vlastní program.


Autor: Zámostí.cz

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist