Dnes je 26. února 2024, svátek má Dorota, zítra Alexandr.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Sraz anglických buldoků ukázal na problém množíren

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 7. 10. 2017

Na akci se sešlo 178 anglických buldoků, toto je tedy jen malý zlomek z celkového počtu. I tak je na tomto obrázku ale možná více buldoků, než značná část lidstva viděla za celý svůj život.
Na akci se sešlo 178 anglických buldoků, toto je tedy jen malý zlomek z celkového počtu. I tak je na tomto obrázku ale možná více buldoků, než značná část lidstva viděla za celý svůj život.
foto: Milan Krčmář

U Velkého Meziříčí se sešly desítky anglických buldoků. Cílem bylo vytvořit rekord a upozornit na špatné chovy v množírnách.


NETÍN - Anglického buldoka na ulici nepotkáváte zrovna každý den – ale když už ho potkáte, tak si ho určitě všimnete. Není to zkrátka nějaký pouliční voříšek, ale nepřehlédnutelné zvíře, které jde rozvážně, ale zpříma za svým cílem. Podobně jako nejangličtější z Angličanů sir Winston Churchill, který nejenže jako buldok vypadal, ale dokonce i jednoho buldoka jménem Dodo vlastnil. A když už si všimnete buldoka, určitě zaznamenáte i jeho páníčka, který je díky svému čtyřnohému příteli podobně nepřehlédnutelný.

O to bizarněji působí situace, když se vypravíte na jistou akci, pořadatel vás nasměruje na parkovací místo a poté, co vystoupíte z auta, překvapeně vyhrkne: „Kde máte buldoka?!“

Přesně takhle to totiž dnes vypadalo v rekreačním středisku Záseka u Netína nedaleko Velkého Meziříčí. Scénka s překvapeným pořadatelem se zde skutečně odehrála a zažil ji přímo autor tohoto textu. Nicméně překvapení pana pořadatele je na místě – z každého auta, které zde zaparkovalo, totiž minimálně jeden zástupce buldočího plemena vylezl. Čili člověk bez anglického buldoka zde mohl opravdu působit dojmem exota.

 

Sčítalo se, ale i pomáhalo dobré věci

Ve zmíněném rekreačním středisku se to anglickými buldoky, kteří mnohdy byli ozdobeni tradičním britským Union Jackem, jen hemžilo. Tedy spíše ploužilo, protože je fakt, že buldok je pes velice klidný a každý krok si pečlivě rozmyslí. Což mělo své výhody při jejich sčítání – všichni psi stáli velmi pokojně a žádného z nich ani nenapadlo někam utéct, neb každý si byl vědom toho, že páníčkům utíkají potrefení teriéři, nikoli však důstojní Angličani. Ono sčítání bylo hlavním důvodem, proč se sem tolik buldoků sjelo – cílem totiž bylo vytvořit rekord v počtu anglických buldoků na jednom místě.

„Celkem se sešlo 178 buldoků,“ hlásil po akci její organizátor Michal Vitásek. „Lidé sem nepřijeli jen z celé České republiky, ale i ze Slovenska.“

Akce však měla i hlubší smysl než „jen“ honbu za rekordními počty. Snažila se i podpořit organizace, které pečují o znevýhodněné anglické buldoky, popřípadě další placaté psy (pro neznalé – to „placaté“ není myšleno pejorativně, takto jim totiž říkají sami jejich majitelé kvůli typickým splácnutým čumáčkům). Konkrétně chtěla poukázat na problém takzvaných množíren, kde se v nevyhovujících zařízeních chovají psi a kočky za účelem vysokých zisků z jejich prodeje. Taková zvířata jsou často nemocná a mají vývojové vady, o nichž ale majitelé množíren před potenciálními kupci mlčí. Také z toho důvodu jste na dnešním srazu buldoků mohli potkat zástupce organizací Buldočí naděje, Frbul a Ne množírnám, které připravily i tombolu, jejíž výtěžek byl určen na pomoc znevýhodněným buldokům. V ní se podařilo vybrat krásných 49 380 Kč.

„Jsme rádi, že jsme naší akcí mohli těmito téměř 50 tisíci přispět na dobrou věc,“ podotkl Michal Vitásek.

 

A sami buldoci asi také kvitovali, že se sem se svými páníčky a paničkami vypravili. Našli zde totiž řadu kamarádů, se kterými se jistě nevidí naposled. Protože proč nepokračovat v tak pěkné akci? Tak snad někdy příště zase na shledanou, milí buldoci!

 

Fotogalerii z akce najdete zde.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist