Dnes je 6. července 2022, svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus, zítra Bohuslava.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

JIH-TRE 2:4 – Třebíč veze z Jihlavy všechny tři body

SPORT - HOKEJ - 20. 9. 2014

JIH-TRE 2:4 – Třebíč veze z Jihlavy všechny tři body
JIH-TRE 2:4 – Třebíč veze z Jihlavy všechny tři body
foto: Milan Krčmář

Nezvykle už o půl třetí odpoledne dnes začalo tradiční vysočinské derby mezi Duklou Jihlava a Horáckou Slavií Třebíč.


Hokej totiž tentokrát musel ustoupit fotbalu, brzký čas se však nijak zvlášť na předvedené hře neprojevil. Zpočátku měla navrch Třebíč, která uskočila až na tříbrankový rozdíl, ve třetí třetině se však domácí zvedli a zasadili soupeři dvě rány. Hosté si ale vedení o jeden gól dokázali pohlídat a nakonec vše rozhodli v poslední minutě, kdy skórovali do prázdné svatyně.

Třebíč do zápasu vstoupila více než dobře, když hned na začátku čtvrté minuty Erat na centimetr přesným pasem našel Havla, který se prosmýkl přes jihlavského obránce a Kacetlovi v brance domácích propasíroval puk mezi betony. Dukla pak dvakrát faulovala, oslabení však dokázala ubránit a navíc se pomalu začínala usazovat v útočném pásmu. Třebíč ale útoky odrazila a snahu hostů zcela uťal Burian v 16. minutě, který elegantní kličkou zvýšil na 2:0 pro hosty.

Začátek druhé třetiny patřil Dukle, která zle dotírala na Štůralu. Leč svůj tlak nedokázala přetavit v kontaktní gól, a tak se iniciativy opět ujala Třebíč, která přešla do protiútoku a v situaci dva na jednoho duo Havel-Dolníček přidalo třetí branku Horácké Slavie. Tři minuty před sirénou měl gól na hokejce Čachotský, třebíčská klec jako by dnes však byla začarovaná – i jeho pokus ji těsně minul. Minutu před koncem druhé dvacetiminutovky si na trestnou lavici odjel odpočinout Malena, který se provinil hákování, ale i Podlipnikova šance jen o chloupek minula Štůralovu branku a stejně tak se neujala Čachotského teč.

Dukla protrhla střeleckou smůlu hned zkraje třetí části. Nejprve Březina z mezikruží konečně propálil Štůralu a zároveň vyhnal Malenu z trestné lavice, jen o půl minuty později z podobné pozice skóroval domácí kapitán Čachotský. Hra byla vyrovnaná, oba celky si vytvořily několik šancí, oba ale také dobře bránily, takže se diváci dlouhé minuty nedočkali ani vyrovnávacího gólu v podání Dukly, ani navýšení v podání Třebíčských. Hru okořenilo několik vyloučení, ta nejdůležitější přišla chvíli před koncem, kdy se Dujsík provinil sekáním a vzápětí po něm Zdráhal hrubostí. Jihlava hrála chvíli bez brankáře šest na čtyři, po Zdráhalově vyloučení dokonce šest na tři. Ovšem ani žádná z těchto výhod jí štěstí nepřinesla. Naopak půl minuty před závěrečnou sirénou se puku zmocnil Burian, který ze středního pásma trefil prázdnou jihlavskou branku. Třebíč tak vyhrála první vysočinské derby této sezony a bez porážky stále vede první ligu. Již v sobotu 27. září ji čeká další derby – tentokrát se doma střetne s Havlíčkovým Brodem.

 

Branky: 41. Březina, 42. Čachotský – 16. a 60. Burian, 4. Havel, 24. Dolníček.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2022

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist