• První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE-LIT 3:2 pp – Třebíč poprvé ztratila body, přesto stále drží domácí neporazitelnost

SPORT - HOKEJ - 17. 9. 2014

Hosté právě zvýšili na 2:0 ve svůj prospěch a s Horáckou Slavií to nevypadá dobře. Litoměřice si však toto vedení nedokázaly pohlídat.

Horácká Slavia se i po dnešním zápase stále vyhřívá na prvním místě tabulky 1. hokejové ligy. Ovšem je třeba říct, že dnešní body získané nad silnými Litoměřicemi byly opravdu vydřené, a nechybělo málo, aby Třebíč poprvé v této sezoně odešla z boje poražena.

Napínavý zápas začal pěknou akcí Dolníčka v sedmé minutě, který orazítkoval tyč Královy branky. Jenže vzápětí se hra přelila na druhou stranu, hosté vyhráli buly a Rys bekhendem přehodil Štůralu. Litoměřice dostal tento gól do hry, naproti tomu Horácké Slavii se nedařila rozehrávka, což málem vedlo k další brance hostí v 18. minutě, kdy Třebíč ztratila puk a Ondráček nepříjemně nadvakrát prověřil domácího gólmana. Těsně před koncem mohli domácí vyrovnat, ani Dujsíkova akce, ani Dolníčkova dělovka však za Královými zády neskončily.

Hned na začátku druhé třetiny přišla pro Horáckou Slavii další studená sprcha, když si opět Rys ideálně najel do pravého kruhu a z voleje propálil Štůralu. Podobnou akci, ovšem z mezikruží, však ve 30. minutě předvedla i Třebíč, která díky Bartoňovi snížila na 1:2. Tato branka padla při přesilovce, stejně jako vyrovnávací, která přišla ve 39. minutě. Při Doležalově vyloučení si Třebíčští dokonale rozehráli a Havel nabídl puk Dolníčkovi, který číhal u protější tyče. Domácí kapitán prostě nemohl netrefit zcela odkrytou litoměřickou klec, a tak se do šaten šlo za stavu 2:2.

Ve třetí dvacetiminutovce žádný z týmů nedokázal strhnout vedení na svou stranu. Poměrně dost se vylučovalo, přičemž poslední hříšník, litoměřický Míka, si odjel na trestnou lavici odpočinout minutu před sirénou. Do konce třetiny Třebíčští přesilovku nevyužili, stačilo však pouhých devatenáct vteřin z prodloužení, aby se Horácká Slavia usadila v útočném pásmu, předvedla pěknou kombinaci a puk díky Pekrovi dopravila do branky hostů. Po vítězství v prodloužení tak Třebíč získala dva body, i nadále drží domácí neporazitelnost a stále vede první ligu.

Branky a nahrávky: 31. Bartoň (Burian, Čuřík), 39. Dolníček (Havel, Pekr), 61. Pekr (Erat, Dolníček) – 8. Rys (Bílek, Kalla), 21. Rys (Kalla, Bílek)

Diváků: 1540.

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-