• První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE-HBR 9:0 – Třebíč zakončila přípravu devítibrankovou kanonádou do sítě Rebelů

SPORT - HOKEJ - 4. 9. 2014

V posledním přípravném zápasu před nadcházející prvoligovou sezonou se Horácká Slavia střetla s Havlíčkovým Brodem.

V utkání zároveň šlo o konečné umístění v Regionálním poháru – ten sice Rebelové už nemohli vyhrát, prvenství však mohlo připadnout právě Třebíči, ale také Českým Budějovicím a Jihlavě. Tyto dva týmy si to na jihu Čech rozdaly mezi sebou, ovšem toto utkání skončilo ostudou poté, co Dukla po polovině utkání opustila led. Vítězství tak připadlo Budějovicím, a protože ty měly v tabulce Regionálního poháru o bod více než Třebíč, patří jim také stříbrná trofej.

V Třebíči se ovšem zápas dohrál, byť Havlíčkův Brod byl chvílemi doslova na ručník. Horácká Slavia totiž vstoupila do utkání opravdu hodně zostra, protože hned v 17. vteřině skórovala. Zkušený Malena dokonale přečetl hru soupeře, zachytil chybnou rozehrávku a jeho střelu na Polívku v brance hostí tečoval Dolníček. Domácí pak měli ještě několik šancí, Brod se ale dokázal ubránit.

Obrana Rebelů se však sesypala ve druhé třetině, kterou Třebíč vyhrála 5:0. Nejprve ve 22. minutě bekhendem skóroval Čech, ve 27. minutě trochu se štěstím Mrázek a prakticky ihned po něm také Erat. Tento gól vyhnal z branky Polívku a místo něj nastoupil Novák. Ve 34. minutě avizoval rozhodčí vyloučení brodského hráče, Horácká Slavia však nepřipustila přerušení hry a v početní výhodě rozebrala hostující obranu, díky čemuž pak Vodný skóroval do prakticky odkryté klece. Brodské trápení neskončilo, za necelou minutu totiž elegantní kličkou zvýšil na 6:0 pro domácí Holec.

Ve 45. minutě přidal sedmý zářez domácích Burian, který využil zmatku před brankou Rebelů. Tentýž hráč rozradostnil tribuny i ve 48. minutě, kdy se mu podařilo zakončit střelou z úhlu. Ani osm gólů Třebíči nestačilo, protože v 50. minutě se utrhl Čech, který z brejku zakončil po víko – 9:0. Diváci si žádali desítku – a velmi blízko k ní měli Dolníček s Burianem, jejich pokusy však těsně minuly brodskou branku.

Devítibrankový příděl je přesto výbornou pozvánkou na nadcházející ligové zápasy. K tomu prvnímu, který se hraje 8. září, zajíždí Horácká Slavia do Havířova, před domácím publikem se představí ve středu 10. září, kdy na svém zimním stadionu hostí České Budějovice.

Branky a nahrávky: 1. Dolníček (Malena), 22. Čech (Mrázek, Přibyl), 27. Mrázek, 27. Erat (Havel), 34. Vodný (Čech, Havel), 35. Holec (Erat, Zdráhal), 46. Burian, 48. Burian (Holec), 50. Čech (Mrázek)