• V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE-JIH 5:3 – Třetí třetina rozhodla o třebíčském vítězství nad Duklou

SPORT - HOKEJ - 21. 8. 2014

V 56. minutě došlo i na trestné střílení. Čáp však proti Dusíkovi neuspěl.

Jako na houpačce vypadalo dnešní další utkání Regionálního poháru mezi Horáckou Slavií Třebíč a jihlavskou Duklou. Domácí vyhráli první třetinu, z druhé naopak odešli se smutnými výrazy, vše však napravili v poslední dvacetiminutovce, v níž hostům nedali žádnou šanci.

Třebíčským se v tomto zápasu dařilo zejména při přesilovkách, což potvrdili už v první třetině. Ve 12. minutě po pěkné kombinaci mezi Křivohlávkem a Wasserbauerem v početní výhodě otevřeli skóre a jen o dvě minuty později při vyloučení Čachotského přetavil Dolníček svůj důraz v gól na 2:0. Snažila se i Dukla, její pokusy však ztroskotávaly na svědomitém bránění domácího celku a také na velmi dobrých zákrocích brankáře Dusíka.

Začátek druhé třetiny byl pro Horáckou Slavii studenou sprchou. Nejprve ve 22. minutě snížil na 1:2 střelou z levého kruhu Březina, dvě minuty poté pak tentýž hráč našel skulinu vedle Dusíkovy tyče. Pak ale domácí hráči zabrali a hra se srovnala, nicméně ve 36. minutě všechny příznivce Dukly rozradostnila Malcova dorážka, která skončila za Dusíkovými zády. Jihlava tak ve druhé části dokonale otočila vývoj hry.

O další zvrat se ale postarali hráči Horácké Slavie, kteří ve třetím dějství opět převzali otěže. Nejprve ve 43. minutě Čuřík své sólo přes celé hřiště korunoval přesnou trefou na 3:3, ve 46. minutě pak strhl vedení na stranu Třebíče Bilčík, který střelou od modré čáry využil další přesilovku domácích. Na 5:3 pečetil ukázkovou tečí Paták, jenž za nešťastného Šťastného sklepl Šidákovo nahození. V 56. minutě mohl kontaktní gól vstřelit jihlavský Čáp, který dostal možnost trestného střílení. Jeho pokus mezi Dusíkovy betony však neuspěl, a tak Dukla z Třebíče odjela s porážkou 3:5. Druhé utkání Regionálního poháru mezi Českými Budějovicemi a Havlíčkovým Brodem skončilo vítězstvím Jihočechů v poměru 5:0.

Branky a nahrávky: 12. Wasserbauer (Křivohlávek, Jaroš), 14. Dolníček (Přibyl, Erat), 43. Čuřík, 46. Bilčík (Erat, Havel), 48. Paták (Šidák) – 22. Březina (Zadražil, Prokš), 24. Březina, 36. Malec (Mikeš).