Dnes je 25. dubna 2024, svátek má Marek, zítra Oto.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

ME v baseballu, den pátý – Češi ve finále překvapivě narazí na Rakousko

SPORT - OSTATNÍ SPORT - 27. 6. 2014

Slováci na kolenou. Rakušané je deklasovali 15:3, poslali je s ostudou domů a sami nastoupí do finále proti Čechům.
Slováci na kolenou. Rakušané je deklasovali 15:3, poslali je s ostudou domů a sami nastoupí do finále proti Čechům.
foto: Milan Krčmář
Sobotní zápasy ME v baseballu do 21 let pořádně zamotaly konečným pořadím celého turnaje.


Stadion Na Hvězdě hned dopoledne viděl ostudnou prohru Slováků, kteří naprosto vyhořeli s Rakušany, dále vítězství českého týmu nad silným Ruskem a zápas mezi Litvou a Ukrajinou, jehož výsledek určil, kdo se ve finále utká s dosud neporaženými Čechy. Překvapivě to budou Rakušané, kteří však na šampionátu pod vedením svých japonských koučů předváděli velice sympatickou a trpělivou hru, s níž notně trápili i papírově mnohem silnější týmy, jako je Rusko, Ukrajina a Slovensko.

 

Slovensko – Rakousko 3:15

Slováci se s mistrovstvím rozloučili pořádnou ostudou. Do zápasu s Rakouskem vstoupili jako ve snách, hned v první směně natropili spoustu minel, které Rakušané proměnili ve čtyři body. Pak se Slovensko přece jen trochu vzpamatovalo, po čtvrté směně prohrávalo jen 3:5. Zlepšení hry se ale ukázalo jen jako dočasné, Rakušané totiž pátou směnu vyhráli 4:0, ještě lépe si vedli v šesté, v níž přidali dalších šest oběhů. Po utkání, které skončilo po sedmé směně jasným vítězstvím Rakouska 15:3, zklamaní Slováci obdrželi plaketu za páté místo a odcestovali domů, aniž by počkali na průběh dalších zápasů.

 

Česko – Rusko 14:4

Začátek tohoto duelu dvou nejlépe hrajících týmů šampionátu byl značně vyrovnaný – Češi po dvou směnách vedli 3:1, pak se však Rusům podařilo otočit na 4:3 ve svůj prospěch. To od nich ale bylo vše, další body již nepřidali. Dobře hrající česká reprezentace následně dokázala srovnat a v šesté směně, kterou vyhrála 5:0, svým soupeřům zatloukla hřebíček do rakve. Utkání nakonec skončilo již po osmé směně vysokým vítězstvím domácího celku v poměru 14:4.

 

Litva – Ukrajina 3:15

Výsledek zápasu mezi Litvou a Ukrajinou zároveň určil, který tým se ve finále postaví proti Čechům. Zatímco ti bez nejmenšího zaváhání obsadili první místo v tabulce, o to druhé svedli boj Rusové, Ukrajinci a Rakušané, kteří měli shodně stejný počet bodů. Rozhodující byly tedy výsledky vzájemných zápasů mezi těmito týmy. Vše se nakonec zamotalo tak, že nejblíže měli k postupu do finále papírově nejslabší Rakušané, kterým stačilo, aby Ukrajina porazila Litvu. Není proto divu, že celý rakouský tým s napětím přímo na stadionu sledoval průběh tohoto utkání a že všem Rakušanům trochu zatrnulo po první směně, kterou litevský outsider vyhrál překvapivě 1:0.

Ve druhé směně však už Ukrajinci zabrali, srovnali stav a všechny následující směny vyhráli. Zápas skončil už po osmé směně vítězstvím Ukrajinců 15:3 a je třeba dodat, že z této výhry měli možná i větší radost přihlížející Rakušané než samotná Ukrajina. Do finále tedy postupují Rakušané, třetí na turnaji skončili Rusové a čtvrtí Ukrajinci. Jak již bylo řečeno výše, páté místo obsadili Slováci, šestá příčka zbyla na Litevce, kteří na šampionátu nedokázali vyhrát ani jeden zápas.

 

Finálové utkání mezi Českou republikou a Rakouskem se hraje v neděli 27. července od 14.00 hodin. Přijďte na stadion Na Hvězdě a povzbuďte naši reprezentaci.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist