Dnes je 25. dubna 2024, svátek má Marek, zítra Oto.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Baseballové mistrovství začalo – Češi rozdrtili Slovensko 13:0

SPORT - OSTATNÍ SPORT - 22. 7. 2014

Baseballové mistrovství začalo – Češi rozdrtili Slovensko 13:0
Baseballové mistrovství začalo – Češi rozdrtili Slovensko 13:0
foto: Milan Krčmář
Trenér třebíčských baseballistů Pavel Jozek a předseda klubu Třebíč Nuclears Jan Urbánek se šekem na 150 tisíc korun, jímž Nadace ČEZ přispěla na výstavbu nového mládežnického hřiště
Naši reprezentanti poslouchají českou státní hymnu před zahájením zápasu se Slovenskem

Evropský baseballový šampionát mladíků do 21 let je tu!


Stadion Na Hvězdě se dnes oděl do slavnostního hávu, v němž vydrží až do neděle, kdy proběhne finále o titul evropských mistrů. Po úvodním dni je jasné, že mezi favority budou patřit Rusové a hlavně i domácí Češi. Naše reprezentace totiž v podvečerním zápase přejela Slováky 13:0, čímž potěšila několik stovek diváků na zcela zaplněných tribunách.

  

Rusko – Litva 11:0

Šampionát začal zápasem mezi Ruskem a Litvou. Utkání rozhodla čtvrtá směna, kterou ruská reprezentace vyhrála jednoznačně 7:0. Litevci zcela propadli jak v obraně, tak v útoku a zápas nakonec skončil jasným vítězstvím Rusů 11:0.

 

Ukrajina – Rakousko 5:10

Velmi pěkný duel plný sportovních momentů nabídl druhý dnešní zápas, v němž se střetly týmy Ukrajiny a Rakouska. Ačkoli Ukrajinci po první směně vedli 1:0, Rakousku se ve druhé podařilo vyrovnat a ve čtvrté přidat další čtyři oběhy. Ukrajina se však nevzdávala, podařilo se jí snížit, konečný stav nakonec ale zněl 10:5 pro Rakousko.

 

Slavnostní zahájení se šekem na 150 tisíc korun

Třetímu utkání mezi Slovenskem a Českou republikou předcházel slavnostní zahajovací ceremoniál, na kterém hráče a diváky přivítali zástupci Evropské baseballové konfederace (CEB), České baseballové asociace, týmu Třebíč Nuclears, na jehož stadionu se šampionát pořádá, Společnosti ČEZ, Kraje Vysočina a města Třebíče.

Nejdůležitější osobou, odpovědnou za průběh celého šampionátu, je italský delegát CEB Angelo Fanara, který neskrýval potěšení, že turnaj probíhá právě v našem městě.

„Chtěl bych jménem Evropské baseballové konfederace poděkovat městu Třebíči a jeho obyvatelům, kraji a všem, kteří se na organizaci turnaje podílejí,“ řekl Angelo Fanara, jehož doplnil předseda České baseballové asociace Petr Dittrich.

„Být tu je pro mě úplně fantastické,“ prohlásil Dittrich. „Sešli jsme se zde v době, kdy tady ještě stadion nestál. Tehdy jsme si dali několik slibů a jedním z nich byl i ten, že na tomto místě, kde tehdy nic nebylo, uděláme mistrovství kadetů nebo žáků, a potom že sem přijdeme s mistrovstvím Evropy v nějaké dospělé kategorii. To se teď naplňuje, takže i já bych chtěl poděkovat třebíčskému klubu, městu a Kraji Vysočina, a jsem si absolutně jistý, že uvidíme nádherný turnaj.“

Kraj Vysočina v Třebíči zastupovala krajská radní pro školství a sport Jana Fialová spolu s náměstkem hejtmana Liborem Jouklem, jenž pochází z Havlíčkobrodska, kde se před týdnem konalo mistrovství Evropy v softballe.

„Minulý týden v pondělí jsme v Havlíčkově Brodě zahajovali mistrovství Evropy v softballe a o víkendu jsme našim borcům předávali zlaté medaile,“ připomněl náměstek. „A tak doufám, že i tuto neděli ta zlatá z baseballového mistrovství zůstane také v Česku.“

Na baseballových akcích většinou bývá zvykem, že je turnaj zahájen slavnostním nadhozem. Tentokrát byla tato tradice porušena, a to ze zcela prozaického důvodu – na tomto mistrovství se objevilo ještě něco mnohem důležitějšího, než je míček hozený nějakou hlavou pomazanou. A sice šek na 150 tisíc korun, jímž jeden z hlavních partnerů, Nadace ČEZ, přispěl na výstavbu nového mládežnického baseballového hřiště, které vyrůstá v těsné blízkosti „dospěláckého“ areálu. Šek předsedovi klubu Třebíč Nuclears Janu Urbánkovi předal tiskový mluvčí JE Dukovany Petr Spilka

„Věnovaná částka je 150 tisíc korun. To ale samozřejmě na celý areál nestačí. Takže myslím, že něco dá i město. Je před volbami, určitě vám slíbí kde co,“ pobavil Spilka diváky i místostarosty Pavla Pacala a Pavla Svobodu, kteří se slavnostního zahájení účastnili coby zástupci města.

 

Slovensko – Česko 0:13

Samotný zápas Slovensko-Česko vyzněl zcela jednoznačně pro český tým. Naši východní sousedé nestačili ani na pálce, ani v poli a jen přihlíželi, jak jejich soupeři postupně navyšují skóre. Česká reprezentace tak zcela jasně vyhrála 13:0 a do turnaje vkročila tím nejlepším možným způsobem.

 

Zítřejší program:

10.30 Ukrajina – Rusko

14.00 Litva – Slovensko

17.30 Česko – Rakousko


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist