Dnes je 15. června 2024, svátek má Vít, zítra Zbyněk.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Nová senátorka Hana Žáková: Vůči voličům cítím obrovskou pokoru

OSTATNÍ - ROZHOVORY - 13. 10. 2018

Hana Žáková chvíli po svém zvolení odpovídala na dotazy České televize.
Hana Žáková chvíli po svém zvolení odpovídala na dotazy České televize.
foto: Milan Krčmář

Pro Hanu Žákovou bude nyní prioritou zapracovat na podpoře výstavby 5. a 6. bloku JE Dukovany.


Hodně lidí jí fandilo, ale asi jen málokdo čekal tak výrazný výsledek. Jak jsme již informovali, pro Hanu Žákovou (nezávislá za STAN) hlasovalo v druhém kole senátních voleb na Třebíčsku 77,46 % voličů, čímž tato koněšínská starostka doslova roznesla na kopytech třebíčského notáře Miroslava Michálka (nezávislý za ANO). Za několik týdnů ji tedy čeká pronesení senátorského slibu – a zároveň i složení funkce starostky Koněšína, který vedla dlouhých osmnáct let. A co dalšího? To si přečtete v následujícím rozhovoru, jenž vznikl ve Společenském centru v Číměři, kde Hana Žáková spolu se svou rodinou, přáteli a podporovateli sledovala sčítání hlasů a následně oslavila svůj úspěch.

 

Tento rozhovor děláme přibližně čtyři hodiny po uzavření volebních místností. Co se vám během těch čtyř hodin prohnalo hlavou?

Radost, ale zároveň pocit obrovské pokory. Vyhrát volby je krásné, ale pořád vidím velký závazek vůči voličům. Vím také, že mě čeká hodně a hodně práce.

 

Voliči vám v druhém kole dali přes 13 tisíc hlasů, zhruba o dva tisíce více než v prvním kole. Jak to vnímáte?

Je to krásný výsledek, zvláště když si vezmeme, že volební účast byla nižší než v prvním kole. Děkuji jim, že se zúčastnili i druhého kola, ten hlas mi opětovně dali, a že tak učinily ještě další dva tisíce lidí. Moc si vážím toho, že opustili pohodlí svého domova a šli volit. Je vidět, že jim na demokracii záleží.

 

Čím jste podle vás voliče nejvíce oslovila?

Asi svou prací. Pokud se o mě začali více zajímat, navštívili můj web nebo facebook, najednou mohli moji letitou práci vidět i ti, kteří mě neznají. Aspoň takhle bych to vnímala – člověk, který jde volit, si o tom kandidátovi něco zjistí. A lidé zjistili, že je za mnou už vidět nějaká práce.

 

Bude trvat ještě několik týdnů, než se do Senátu etablujete. Co pro vás pak bude prioritou? Jaký si stanovíte první úkol?

Nejdůležitější je pomoct při dostavbě pátého a šestého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. To znamená najít mezi senátory širokou podporu napříč celým politickým spektrem. Tak budeme moci tlačit na vládu, aby konečně začala plnit energetickou koncepci státu. Už je skutečně nejvyšší čas.

Dále chci pomáhat spolkové činnosti a neziskovkám. A dalším velkým úkolem je pro mě lepší železniční spojení Třebíčska na Prahu a dále do Čech. To se týká nejen našeho regionu, ale i Znojemska.

 

Co byste chtěla vzkázat voličům a svým bývalým soupeřům v senátním klání?

Voličům bych chtěla projevit velké poděkování. Opravdu velké poděkování za to, jak moc si vážím jejich podpory, toho, že mi dali opět důvěru. Budu se snažit ji nezklamat a udělám vše pro to, abych byla vidět v regionu a abych pro ně byla užitečná. Abych byla tou prodlouženou rukou za Třebíčsko.

Soupeřům děkuji za korektní kampaň. A taky bych chtěla poděkovat své rodině, všem, kteří mně pomáhali s kampaní, stáli při mně a věřili mně, protože to bylo několik měsíců skutečně usilovné práce. Zde je potřeba zmínit hlavně starostku Číměře Lenku Hůlkovou, která se mi stala pravou rukou a neskutečným způsobem mi pomáhala naprosto se vším. Bylo to mnohdy hodně vyčerpávající, stálo to hodně úsilí a energie. Tu budu muset někde načerpat.

 

Mohu se zeptat kde nebo jak?

Zatím mě ještě čeká práce. V Koněšíně musíme připravit ustavující zasedání zastupitelstva, aby mohli být zvoleni nový starosta a místostarosta. Je potřeba se tedy soustředit na to, abych obec předala v pořádku, všechno klapalo a abych jim byla nápomocna. Sice jen jako řadová členka zastupitelstva, ale pořád chci mít onen nezbytný kontakt s obcí. Pak mi snad zbydou tak tři čtyři dny na odpočinek.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist