• První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

TRE – MBL 0:1 – Horácká Slavia visí nad propastí, prohrála i potřetí (na zápasy 0:3)

SPORT - HOKEJ - 14. 3. 2014

Pouze jediná branka stačila v dnešním, už třetím utkání semifinále první hokejové ligy mezi Horáckou Slavií Třebíč a Mladou Boleslaví k vítězství.

Z něj se opět radovali favorizovaní Středočeši, kteří díky tomu vedou již 3:0 na zápasy. Třebíč tak má nůž na krku – pokud chce v sérii pokračovat i po zítřejším domácím zápasu, musí jej bezpodmínečně vyhrát.

Domácí začali aktivně, už ve třetí minutě se v šanci dvakrát ocitl kapitán Dolníček, chvíli poté skončil Kadelův brejk na Willově lapačce. Ovšem ani Středočeši se neostýchali na Faltera v třebíčské brance občas vyslat nějakou tu střelu. V deváté minutě to zkusili Výborný s Mikulíkem, ve 13. minutě Faltera zastoupili jeho kolegové z obrany, když zlikvidovali Tomanův projektil letící do odkryté Falterovy odkryté svatyně. V závěru první dvacetiminutovky byli hosté o dost aktivnější, třebíčský gólman ale svůj mančaft podržel.

Začátek druhé třetiny nezačal pro Mladou Boleslav šťastně, jak se však ukázalo, nepřízni osudu se její hráči dokázali postavit čelem. Nejprve totiž museli čelit sérii vyloučení, kdy si dvě minuty za hákování vysloužil Výborný, chvíli poté si k němu na trestnou lavici sedl také Mikulík kvůli hře vysokou holí a aby toho nebylo málo, dvě minuty za zdržování hry dostal i Protivný. Horácká Slavia však velice dlouhou dvojnásobnou přesilovku trestuhodně zahodila. Boleslavští hráči ji nejenže přežili, ale hned po návratu všech provinilců na led zahrozili Melandovou šancí, kterou Falter zlikvidoval jen tak tak. Tento pokus jako by předznamenal odchod štěstí z třebíčských hokejek. Vzápětí totiž Dietz vyfasoval dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí, kterou hosté potrestali Klimentovou brankou. Horácká Slavia mohla vyrovnat ve 34. minutě, kdy už kotouč dokonce překročil brankovou čáru, rozhodčí ale předtím přerušili hru. Ještě před sirénou si Třebíčští po Ovčačíkově vyloučení zahráli přesilovku, mohli však hovořit o štěstí, že Boleslav v oslabení nepřidala další branku, když puk vystřelený z Pabiškovy hole poskakoval těsně před brankovou čárou.

Třetí část část začala neslaně-nemastně, ani jeden z týmů si nevytvořil výraznější gólovou příležitost. Teprve v 51. minutě se ke slovu dostal domácí Křivohlávek, jehož tvrdá rána skončila na tyči Willovy branky. Pak boleslavskou klec těsně minula Kadelova teč, o něco později se Dolníček dokázal proháčkovat až k Willovi, který však jeho pokus bravurně zlikvidoval svojí vyrážečkou. Třebíči chybělo štěstí při zakončení, na konci 57. minuty navíc šla do čtyř po Kautově sekání, a tak se musela bránit boleslavskému tlaku. Ten se jí podařilo ustát, a protože k vyrovnání stále scházel jeden jediný gól, zkusila minutu před koncem hrát bez brankáře. I když se jí posléze podařilo usadit v útočném pásmu, ani jeden ze šesti hráčů v bílém recept na Willa nenašel. Horácká Slavia tak zápas prohrála nejmenším možným rozdílem 0:1 a nyní to s ní vypadá již velmi zle. Pokud by snad chtěla ještě pomýšlet na baráž o extraligu, musela by nyní vyhrát všechny čtyři zbývající zápasy. Zda sérii alespoň zdramatizuje, se uvidí hned zítra.

Branky a nahrávky: 29. Klimenta (Výborný, Toman).

Diváků: 1970.

Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mib-