Dnes je 26. února 2024, svátek má Dorota, zítra Alexandr.
  • fotoinfo
  • Krásná duha, která se objevila dnes v podvečer na jižní straně Třebíče.
  • První poslové jara v jedné borovinské zahradě pod výpadovkou na Okříšky.
  • Dnešní západ Slunce z rozhledny na Pekelném kopci.
  • V třebíčském Fóru začala 11. února tradiční výstava Stavíme, bydlíme. Navštívit ji můžete ještě 12. února do 17 hodin.
  • Zítra to bude měsíc, co je rozhledna na Pekelném kopci oficiálně otevřena. Už jste se rozhlédli?

Obrazy, které pomáhají dvakrát, budou k vidění v Národním domě

KULTURA - POZVÁNKY - 1. 11. 2018

Zajímavostí je, že na výstavě bude možné koupit i fotografie pořízené farářem Jiřím Dobešem z kostela sv. Martina. Podle Heleny Marečkové (na snímku) farář rád fotografuje, a proto i on přispěl do projektu Daruj dvakrát.
Zajímavostí je, že na výstavě bude možné koupit i fotografie pořízené farářem Jiřím Dobešem z kostela sv. Martina. Podle Heleny Marečkové (na snímku) farář rád fotografuje, a proto i on přispěl do projektu Daruj dvakrát.
foto: Milan Krčmář

Centrum podpory rodin Ruth připravilo výstavu, na níž můžete zakoupit hezká umělecká díla. Pomůžete tak rodinám v nouzi a potěšíte i své blízké.


Už několikrát jsme vás informovali o aktivitách Centra podpory rodin Ruth, které působí pod třebíčskou oblastní charitou. Ruth se snaží pomáhat rodinám v nouzi nebo pro ně připravuje různé akce, které je pomáhají stmelovat. Jedná se například o Letem světem s Rodinsonem či závody kočárků, které organizuje ve spolupráci s městem. Dlouhodobým projektem je prodejní výstava „Daruj dvakrát“, o níž jsme psali již na jaře a která nyní míří do Třebíče. Z jejího výtěžku lidé přispívají na na činnost centra a jeho prostřednictvím i rodinám v nouzi.

„Jedná se o výstavu, do níž věnovali svá díla mnozí regionální umělci. Tato díla si lidé následně mohou koupit a přispět tak na činnost Centra Ruth a jeho prostřednictvím i rodinám v nouzi. Jedná se tedy vlastně o dvojnásobný dar. Mnozí z kupujících pak navíc zakoupené obrazy věnují svým blízkým,“ vysvětluje koordinátorka centra Helena Marečková. „V Třebíči budou návštěvníci moci zhlédnout a zakoupit díla otce i syna Kjulleněnových, Milana Nestrojila, Zdeňka Šplíchala, Josefa Hrubeše a dalších umělců.“

Výstavu budete moci navštívit od 7. listopadu do konce prosince v třebíčské galerii Předsálí Národního domu. Vernisáž se uskuteční právě 7. listopadu v 17.00 hodin.

„Projekt Daruj dvakrát dlouhodobě zaštiťuje europoslanec Tomáš Zdechovský. Nad třebíčskou výstavou převzala záštitu Okresní hospodářská komora Třebíč a prostory pro ni poskytlo MKS Třebíč,“ říká Helena Marečková. „Děkujeme všem zmíněným stejně jako každému, kdo si koupí i ten nejmenší obrázek či fotografii. Podporují tak prorodinnou politiku a rodiny v nouzi.“

Vystavené obrázky nejsou ani příliš drahé. Jak je patrné z katalogu, ceny začínají už na 200 Kč. Nabízí se tak možnost zakoupit svým blízkým originální vánoční dárek, a zároveň tak pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.


Autor: Milan Krčmář

Publikoval: -mk-

Čtěte také

Facebook Twitter g+ Youtube Třebíčsko
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
Nejnovější Nejčtenější

Třebíčský objektiv - první třebíčský e-zine.
Internetový magazín pro Třebíč, region Třebíčsko a Kraj Vysočina.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru objektiv.trebicsko.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován.

Copyright © Třebíčský objektiv 1998 - 2024

Webdesign Málek


×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist